Facebook Google+ Twitter

Gdańsk nie podoba się Europejczykom i ich nudzi

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-07-30 09:30

Gdańsk to jedno z trzech najmniej atrakcyjnych i najnudniejszych dużych miast w Europie - tak uważa 3 tys. Europejczyków. Wzięli oni udział w sondażu firmy TripAdvisor - największego i najpopularniejszego doradcy w dziedzinie turystyki (jego strony internetowe odwiedza 35 mln użytkowników miesięcznie, zarejestrowanych jest 15 mln osób).

Widok na Główne Miasto. / Fot. www.wikipedia.orgUrzędnicy odpowiadają, że do takich rankingów należy podchodzić z przymrużeniem oka. Co więcej, ich zdaniem fakt, iż Gdańsk, jako jedno z dwóch polskich miast, w ogóle znalazł się w tym rankingu - wśród takich stolic jak Londyn, Paryż czy Rzym - paradoksalnie jest sukcesem, bo oznacza, że miasto jest przez Europejczyków rozpoznawane.

- Jeżeli w takim rankingu pojawiają się tylko dwa polskie miasta, w tym Kraków, który zwykle uznawany jest odwrotnie - za jedno z najatrakcyjniejszych miast w Europie - to już jest pewien atut, bo świadczy o rozpoznawalności miasta - tłumaczy Anna Bartoszewicz-Pajka, wiceprezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej. - Trudno odnosić się do takich rankingów. Powstają ich dziesiątki. Przeciętnemu turyście ciężko je wszystkie ogarnąć, a tym bardziej się na nich opierać.

Z kolei Emilia Salach-Pezowicz z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku podkreśla także, że to głos nie "aż", a "tylko" 3 tys. mieszkańców Europy w porównaniu z 6 mln turystów, którzy w 2009 r. odwiedzili Gdańsk (tylko w lipcu i sierpniu były to 2 mln). Dodaje też, że Gdańsk, według turystów z Polski i zagranicy, jest obecnie jednym z najbardziej lubianych i odwiedzanych miast w Polsce.

Czytaj więcej:Gdańsk nie podoba się Europejczykom i ich nudzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.