Facebook Google+ Twitter

Gdańsk nie ufa premierowi

Subiektywna relacja z demonstracji związków zawodowych w Gdańsku.

Manifestacja wchodzi na Długą w Gdańsku / Fot. Ireneusz GębskiNie wszystkie media precyzyjnie informowały o dzisiejszej manifestacji antyrządowej w Gdańsku. Na przykład Adam Kasprzyk, korespondent TVN, z uporem powtarzał, że wiec po zakończeniu przemarszu spod Stoczni Gdańskiej odbędzie się na Targu Węglowym. Tymczasem chodziło o Długi Targ.

Z kolei Onet w tytule swojej relacji podał, iż jest to manifestacja „Solidarnosći” w Gdańsku. Jedynie Wirtualna Polska w miarę poprawnie nazwała dzisiejszy akt protestu: „Protestanci z "Solidarności", OPZZ i Forum Związków zawodowych wyszli na ulice Gdańska”.

Tak naprawdę protestujących przeciw polityce obecnego rządu było o wiele więcej. Ramię w ramię szli bowiem nie tylko stoczniowcy i portowcy. W tej liczącej kilka tysięcy osób manifestacji udział brali też pracownicy służby zdrowia, oświaty, reprezentanci służb mundurowych, w tym policjanci i funkcjonariusze straży więziennej, strażacy i marynarze, emeryci i bezrobotni. Nie zabrakło też Młodzieży Wszechpolskiej, Ligi Obrony Suwerenności i pseudo pirata. No cóż, folklor też jest potrzebny…

Na Długim Targu ustawiono słynną już styropianową podobiznę premiera, szerzej znaną jako Złoty Donek. To przed nią przechodzili demonstranci z taki hasłami, jak:
- Dość lekceważenia społeczeństwa,
- Idziemy PO Ciebie Donaldzie,
- Historia to podstawa, narodowa sprawa,
- Korupcja nepotyzm tak rządzić każdy pętak potrafi,
- Pielęgniarki, pielęgniarze i położne żądają podwyżki płac,
- Panie Tusk, abdykuj wraz z PO. Nie chcemy żyć w Amberlandzie,
- Powywalać PO kolei wszystkich durni i złodziei,
- Nie baliśmy się Ruska, dziś mówimy głośno: dość rządów Donalda Tuska,
- Godnej pracy, godziwej pracy a nie oszustwa chcą Polacy,
- Tusk ty aniele, twój rząd dokonał tak wiele.
O wystąpieniach szefów poszczególnych związków zawodowych nie będę pisał, bo znaleźć je można we wszystkich mediach. Chcę tylko zauważyć, ze wiece podobne do dzisiejszego łączą coraz więcej ludzi o często odmiennych poglądach. To zaś oznacza, że rośnie niezadowolenie społeczne, które może doprowadzić do bardziej radykalnych wystąpień. Lekceważenie opinii społecznej na pewno nigdy nie opłaca się rządzącym. Dziwię się, że premier i jego otoczenie tego nie widzą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

p.Magdo,
Przepraszam, że bezczelnie sobie pozwoliłem użyć Pani komentarza do skomentowania p.Konopki, lecz pasował jak ulał...

Komentarz został ukrytyrozwiń

1/cyt. Magda Wieczorek Wczoraj 13:51 " Panie Jerzy niektórzy mają wybujałą wyobraźnię i dzielą się wiedzą nie popartą konkretami"

2/ cyt . Jerzy Konopka Wczoraj 10:24 "Beneficjenci przemian gospodarczych nie pozwolą odebrać sobie tego co zdobyli bezprawnie za rządów Wałęsy, Balcerowicza , Kuczyńskiego,Lewandowskiego, Tuska, Millera, Kwaśniewskiego.Wszelkie działania tych przestępców będą nakierowana na osoby, środowiska , partie, które mogą zakwestionować ich legalność. Dlatego przed każdymi wyborami obserwujemy zmasowany atak, który może się wydawać spiskiem, choć nim nie jest, ponieważ działają oddzielnie, lecz maja jeden cel. Nierozgarnięci Polacy nie znający faktycznych powodów, którymi kierują się owe środowiska przestępcze bezrefleksyjnie uwierzą w każdą bzdurę o której pisze pani E.Szychlińska, o posiadaniu przez PIS wielu tysięcy firm czerpiąc gigantyczne zyski"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potrzeba nieskończonej naiwności ,aby wierzyć we wszystko, co wyczyta się w internecie Pani Szychlińska w tym przoduje.Dobrze, że głupota nie boli i można pisać wszystko.
Jeśli nawet jakaś nieruchomość w sąsiedztwie zamieszkania Jarosława Kaczyńskiego została wykupiona, to ze względów bezpieczeństwa. Czekam na zestawienie tysiąca nieruchomości, które znajdują się w posiadaniu Prawa i Sprawiedliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po obu stronach posesji pana Kaczyńskiego znajduje się spółka Srebrna należąca do PiS .Jest też spółka Rejtan którą prowadzi teść Sakiewicza . Jeden z przyległych budynków [ dokładnie nie wiem który] zajmuje ochrona prezesa złożona z byłych żołnierzy Grom.
Jest to wszystko owiane tajemnicą . Zarządzający obiektami , podnajmujący często się zmieniają .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto, rozumiem, że dysponuje Pani jakimiś konkretnymi danymi na temat tych nieruchomości? Nie to, żebym nie wierzył, ale lubię widzieć twarde dowody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy odrobinie dobrej woli można w necie znaleźć konkrety dotyczące finansów PiS . Tam są fakty .
Żadna partia od 1989 roku nie ma tylu nieruchomości co PiS.
Nieruchomości z sąsiedztwa domu prezesa zostały wykupione przez PiS lub osoby podstawione a blisko współpracujące .
Łatwo fałszywie oskarżać innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://natemat.pl/81423,finansowa-konstelacja-pis-u-uklad-stworzony-wokol-partii-kaczynskiego-pozwala-jej-finansowac-sie-poza-kontrola

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy niektórzy mają wybujałą wyobraźnię i dzielą się wiedzą nie popartą konkretami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beneficjenci przemian gospodarczych nie pozwolą odebrać sobie tego co zdobyli bezprawnie za rządów Wałęsy, Balcerowicza , Kuczyńskiego,Lewandowskiego, Tuska, Millera, Kwaśniewskiego.Wszelkie działania tych przestępców będą nakierowana na osoby, środowiska , partie, które mogą zakwestionować ich legalność.
Dlatego przed każdymi wyborami obserwujemy zmasowany atak, który może się wydawać spiskiem, choć nim nie jest, ponieważ działają oddzielnie, lecz maja jeden cel.
Nierozgarnięci Polacy nie znający faktycznych powodów, którymi kierują się owe środowiska przestępcze bezrefleksyjnie uwierzą w każdą bzdurę o której pisze pani E.Szychlińska, o posiadaniu przez PIS wielu tysięcy firm czerpiąc gigantyczne zyski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kulturalni ludzie chorują tylko na świnki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.