Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12172 miejsce

Gdańsk: Nie żyje wiceburmistrz Gniewa. Samobójstwo niewykluczone

Wojciech Szulc, wiceburmistrz Gniewa został znaleziony martwy w jednym z nadmorskich hoteli położonych w okolicach plaży w gdańskim Brzeźnie. Nie wyklucza się samobójstwa.

Aktualizacja, poniedziałek 19.10

- Trudno nam się pogodzić z ostatnim spotkaniem, w którym uczestniczymy, ale musimy przede wszystkim uszanować decyzję naszego brata Wojciecha, choć możemy jej nie rozumieć – powiedział ks. Zbigniew Rutkowski, proboszcz parafii św. Mikołaja w Gniewie podczas kazania na mszy żałobnej sprawowanej za Wojciecha Szulca, wiceburmistrza Gniewa.

W pożegnaniu włodarza miasta i gminy Gniew wzięli licznie udział jego mieszkańcy, samorządowcy, gniewscy urzędnicy, współpracownicy, rodzina, krewni i przyjaciele zmarłego. Prochy Wojciecha Szulca złożono w rodzinnej mogile na cmentarzu przy ul. Gdańskiej.

***

Aktualizacja, piątek 16.10

W poniedziałek, 19 października 2015 r., odbędzie się pogrzeb Wojciecha Szulca, Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Gniew (zm. 13 października 2015). Msza święta pogrzebowa odprawiona zostanie o godzinie 11.00 w kościele św. Mikołaja przy ul. Ks. Benona Kursikowskiego 8. Uroczystości żałobne poprzedzi odmówienie różańca w kaplicy cmentarnej o godzinie 10.30.

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zwróciła się również z apelem o „nieorganizowanie imprez i uroczystości gminnych do dnia pogrzebu oraz o odwołanie tych, które wcześniej zostały zaplanowane. W przypadku imprez wcześniej przygotowywanych, a niemożliwych już do odwołania, o uczczenie pamięci zmarłego poprzez ograniczenie ich charakteru rozrywkowego”.

Zarządzeniem burmistrza w dzień pogrzebu Urząd Miasta i Gminy w Gniewie będzie nieczynny.

***

13 października 2015, Wojciech Szulc, wiceburmistrz Gniewa został znaleziony martwy w jednym z hoteli w Gdańsku Brzeźnie. / Fot. Roman GąsienicaWe worek, 13 października zmarł nagle Wojciech Szulc, wiceburmistrz Gniewa. O znalezieniu zwłok mężczyzny zawiadomił policję personel jednego z nadmorskich hoteli położonych w okolicach plaży w gdańskim Brzeźnie.

Prowadząca w tej sprawie postępowanie Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Oliwa nie potwierdza, że znalezione zwłoki należą do Wojciech Szulca. Wiadomo na pewno, że zmarły to 52-letni mężczyzna.

Nieoficjalnie wiadomo, że zmarły był włodarzem miasta i gminy Gniew. Wynika to z informacji pochodzącej od Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, która przyznaje, że ciało Wojciecha Szulca znalezione zostało na terenie Gdańska.

Śmierć wiceburmistrza potwierdza wpis na stronie internetowej gniewskiego urzędu: Łącząc się w żałobie i smutku po śmierci burmistrza Wojciecha Szulca, chcielibyśmy złożyć kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie i przyjaciołom zmarłego- Burmistrz Miasta i Gminy Gniew oraz pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Gniew”.

Przyczyny śmierci

Komenda Miejska Policji w Gdańsku nie wyklucza popełnienia samobójstwa. Sekcja zwłok, którą przeprowadzono w środę, dzień po znalezieniu ciała w Zakładzie Medycyny Sądowej działającego w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym ma wyjaśnić szczegółowe przyczyny śmierci. Jej wstępne wyniki poznamy za kilka dni, ale na ostateczne będzie trzeba poczekać najprawdopodobniej do grudnia.

Choć trwają ustalenia, co do przyczyny śmierci Wojciecha Szulca to w pewnych kręgach mówi się o jego samobójstwie. Miał on być zamieszany w nieprawidłowości związane z budową dróg w mieście.

Szulc biorąc na siebie odpowiedzialność za zlecenie remontów dróg gminnych bez przeprowadzenia przetargu i bez uwzględnienia pieniędzy z budżetu gminy oddał się do dyspozycji pani burmistrz Marii Taraszkiewicz-Gurzyńskiej.

Radni opozycji złożyli zawiadomienie do prokuratury w sprawie przekroczenia uprawnień przez urzędników. Miasto musi znaleźć w swojej kasie na zapłacenie wykonawcom robót 174 tys. 200 zł .

Brzeźno?

Śmierci gniewskiego urzędnika przeszła w Brzeźnie bez echa. Żaden z tutejszych liczących się na rynku hotelarzy nie słyszał o tragicznym zdarzeniu. Pytani mieszkańcy przecząco kręcili głowami. Inni odchodząc kwitowali krótko „my to mamy pecha”. Byli i tacy, którzy dziwili się i zastanawiali „dlaczego Brzeźno?”. Na końcu ktoś przyznał, że "jeżeli policja nie wyklucza samobójstwa to znaczy, że coś wie, czego nie wiedzą inni".

Wojciech Szulc miał 52 lata, funkcję zastępcy burmistrza Gniewa pełnił od 2010 r. Był absolwentem Wydziału Rolniczego Akademii Rolniczej w Szczecinie na kierunku technika rolnicza i leśna, specjalność: agrobiznes. Studia podyplomowe w specjalności zarządzanie i organizacja w technice rolniczej i leśnej ukończył na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa AR w Szczecinie. Działał na rzecz pomocy dzieciom uzdolnionym w Światowej Organizacji „Kiwanis”. Pracował w Kopalni Węgla Kamiennego „Jankowice” w Rybniku w dziale transportu. Był kontrolerem jakości w Zakładach Wyrobów Metalowych „Vega” w Gniewie. Uczył lekcji w-f w Szkole Podstawowej w Ostrowitem. Ekonomista w Zakładach Unitra Mikrostyk w Gniewie. Prowadził działalność gospodarczą w branży handlowej do czasu dostania się do Rady Powiatu Tczewskiego w latach 2006-2010 i 2014 z ramienia Platformy Obywatelskiej RP.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.