Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30295 miejsce

Gdańsk: ojciec Krzysztofowicz OP - zrezygnował

Dominikanin, ojciec Jacek Krzysztofowicz, zrezygnował z pełnionej dotąd posługi przeora.

Przeor z doświadczeniem

Od kilku lat przeorem gdańskiego zgromadzenia ojców dominikanów był ojciec Jacek Krzysztofowicz. Prowadził dominikańską szkołę współczesności, wielokrotnie bezkompromisowo wypowiadał się na temat lustracji w kościele.

Psychologia i Hellinger

Dominikanin znany jest z wielu publikacji dotykających terapii psychologicznej i kierownictwa duchowego. W ostatnich latach o. Krzysztofowicz prowadził terapię dla osób współuzależnionych i cierpiących na DDA. Zajęcia prowadzono za poleceniem dominikanina metodą Hellingera. Metoda Hellingera przez lata spotykała się jednak z bardzo wieloma zastrzeżeniami ze strony psychologów. Zagraniczni naukowcy publicznie przestrzegają przed jej stosowaniem. Ustawienia rodzinne określają mianem "psychomanipulacji".

Z czasem jednak pod naciskiem duchownych i świeckich wycofał się z promowania tej właśnie metody terapii. 23 kwietnia 2010 r. odznaczony został medalem św. Wojciecha.

Czas dobiegł końca

Jako przeor o. Krzysztofowicz pełnił do połowy maja również funkcję proboszcza parafii. W najbliższy czwartek o godz. 12.00 podczas uroczystej Eucharystii funkcję przeora w gdańskim klasztorze obejmie o. Michał Mitka OP.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.