Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17855 miejsce

Gdańsk - Parada Poligrafów i chrzest drukarzy

Przez Gdańsk przeszła dziś Parada Poligrafów. Można było zobaczyć szczudlarzy, bębniarzy, diabły i adeptów drukarstwa oraz całą Kapitułę Stowarzyszenia Poligrafów Polskich.

Parada Poligrafów / Fot. Małgorzata MichnowiczParada ruszyła sprzed Zielonej Bramy i skierowała się na Targ Węglowy. Po drodze herold, w asyście werblisty, wielokrotnie obwieszczał, że odbędzie się niezwykłe widowisko "chrzest drukarza" zapraszając turystów do udziału w przedstawieniu.

adepci drukarstwa popędzani przez diabły / Fot. Małgorzata MichnowiczMożna było zobaczyć szczudlarzy i bębniarzy. Przyszli drukarze, powiązani ze sobą sznurem i popędzani przez diabły, musieli przejść całą drogę na kuckach, bądź klęczkach wśród diabelskiego dymu.
Dalszej maszerował Mistrz Ceremonii, Ojcowie Chrzestni, Gąbkowi, Trunkowy, Zarząd Stowarzyszenia Poligrafów Pomorskich i członkowie SPP, Kapituła Chrztu Drukarza. Ponadto sponsorzy oraz reprezentacje i załogi wszystkich zaproszonych drukarń.Gąbkowi wraz z diabłem czekają na przyszłych adeptów / Fot. Małgorzata Michnowicz

ochrzczeni i napojeni drukarze / Fot. Małgorzata MichnowiczGdy parada dotarła na Targ Węglowy zaczął sie chrzest. Mistrz Ceremonii opowiedział krótką historię poligrafii oraz przedstawił adeptów drukarstwa. Następnie, przyszli drukarze, zakleszczeni w dybach, byli oblewani wodą oraz smarowani farbą i olejem. Na zakończenie dostali dyplomy i po kuflu jasnego piwa.

Łezka mi się w oku zakręciła, gdy zobaczyłam to przedstawienie, gdyż przecież nie tak dawno ja sama byłam ciągana przez diabły i smarowana farbą. Co roku technikum poligraficzne, na zakończenie roku szkolnego, organizuje chrzest przyszłych poligrafów w Gaju Gutenberga w Gdańsku Wrzeszczu.Pierwszy ochrzczony drukarz / Fot. Małgorzata Michnowicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) Oczywiście plus za lokalność :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.