Facebook Google+ Twitter

Gdańsk. Prace przy spalonym kościele św. Katarzyny trwają

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-09-16 08:40

Wczoraj rozpoczęła się budowa tymczasowego dachu nad korpusem głównym kościoła św. Katarzyny. Prace powinny skończyć się do grudnia.

fot. Ewa Kowalska Niebawem rozpocznie się też zadaszanie prezbiterium. Budowę tymczasowego dachu nad korpusem głównym poprzedzi rozbiórka betonowej konstrukcji, na której opierał się on dotąd.– Okazało się, że nie spełnia już swojej roli, musimy zbudować nową, tym razem stalową konstrukcję – mówi Adam Koperkiewicz, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, które w imieniu karmelitów prowadzi odbudowę świątyni po majowym pożarze.


Na razie zamiast dachówek na metalowym szkielecie położona zostanie folia zbrojona, która tymczasowo zabezpieczy przed deszczem i śniegiem 1000 metrów kwadratowych sklepień korpusu głównego. Budowa właściwego dachu zacznie się wiosną. Inwestorzy zdecydowali się na takie rozwiązanie, bo powierzchnia dachu nad korpusem jest zbyt duża, aby przed zimą udało się zbudować docelowy dach. Porządnie zadaszona zostanie natomiast mniejsza - 600-metrowa przestrzeń nad prezbiterium. Te prace powinny rozpocząć się za parę tygodni.

Przy okazji odbudowy dach ma zostać ocieplony, tak by poddasze mogło być użytkowane przez cały rok. Jest kilka pomysłów na zagospodarowanie wnętrza. Karmelici myśleli choćby o umieszczeniu tutaj biblioteki diecezjalnej.
Anna Kisicka
ma

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.