Facebook Google+ Twitter

Gdańsk: Prezydent odznaczył działaczy "Solidarności"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-04 12:18

Lech Kaczyński odznaczył podczas uroczystości w Gdańsku działaczy "Solidarności" i antykomunistycznej opozycji. Prezydent nie bierze udziału w oficjalnych obchodach rocznicy wyborów czerwcowych, które zorganizował w Krakowie rząd.

Lech Kaczyński pozostanie w Gdańsku, gdzie złoży kwiaty pod pomnikiem Poległych Stoczniowców oraz weźmie udział w uroczystej mszy świętej, której przewodniczył będzie Prymas Józef Glemp. Prezydent podkreślił, że bardzo żałuje, że w Gdańsku brakuje dziś innych najważniejszych osób w państwie. Dodał, że mimo różnic, które dzielą go na przykład z premierem, chciałby, aby było inaczej. W tym dniu - zdaniem prezydenta - wszyscy najważniejsi politycy powinni być w Gdańsku.

W okolicznościowym przemówieniu prezydent mówił też o konieczności edukacji i przedstawienia młodym ludziom historii "Solidarności". Lech Kaczyński powiedział, że chciałby, żeby każde dziecko wiedziało o 21 postulatach Solidarności, porozumieniach gdańskich i innych wydarzeniach związanych z powstaniem „Solidarności”.

Główne obchody 20. rocznicy wyborów czerwcowych odbędą się w Krakowie. Na Wawelu spotkają się premierzy Polski, Czech, Litwy, Rumunii, Ukrainy i Węgier oraz kanclerz Niemiec. Decyzja o przeniesieniu politycznych obchodów rocznicowych z Gdańska do Krakowa zapadła niespełna miesiąc temu. Premier argumentował, że zdecydowały o tym względy bezpieczeństwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.