Facebook Google+ Twitter

Gdańsk. Przejście śmierci. Kto temu zaradzi?

Sprawa dotyczy Gdańska-Wrzeszcza, na al. gen. J. Hallera jest feralne przejście przez ulicę, gdzie życie straciło już dużo ludzi.

Nie mam zdjęcia żeby dołączyć, ale tubylcy wiedzą jak tutaj jest. Przystanek tramwajowy został zrobiony, na skalę Unii Europejskiej, ruch samochodowy jest bardzo duży, bo jest to ulica przelotowa do innych dzielnic Gdańska np. Zaspa, Przymorze, Oliwa, Nowy Port, Letniewo, Centrum, ITD...

Ruch ludzi, jest nie mniejszy, bo jest duża szkoła, przystanek na rynek we Wrzeszczu, masa dzieci i ludzi starszych. Smutny przykład - niejednokrotnie, kierowca zatrzymuje się żeby przepuścić pieszych, a drugim pasem pędzi idiota, który nawet nie przyhamuje. Ostatnio, tydzień temu zginął 11-letni chłopiec, kilka tygodni temu 12-letnia dziewczynka, o starszych nie wspomnę, bo nie prowadzę statystyki śmiertelności, na tym przejściu. Statystycznie życie traci tutaj, jedna osoba na kwartał. Po co ja to piszę? Może ktoś z Gdańska kompetentny w takich sprawach, przemyśli problem i załatwi sygnalizację świetlną na tym przejściu, albo chociaż tablicę z czarnym punktem, 100 m. przed przejściem. Przejście jest dokładnie, na al. Hallera, pomiędzy ul. Okrzei i ul. M. Reja. To nie apel do ludzi prywatnych, to apel do władz miasta Gdańska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.