Facebook Google+ Twitter

Gdańsk przeznaczy milion złotych na żużel

Miasto Gdańsk przeznaczy na żużel w sezonie 2013 kwotę około miliona złotych. Decyzja zapadła po rozmowach prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i dyrektora Biura Prezydenta ds. Sportu Andrzeja Trojanowskiego z nowym zarządem GKS Wybrzeże.

 / Fot. J.Tokarewicz- Żadnych zmian w zasadach współpracy [miasta z klubem - red.] nie będzie, bo roszady w zarządzie nie robią nam różnicy. Oczywiście klub musiał przedstawić swoje plany i zapewnić nas, że budżet, który zakłada nie będzie wirtualny - oznajmił dyr Trojanowski.

Budżet Wybrzeża ma wynosić w tym sezonie około 5 milionów złotych. Kwota przeznaczona przez miasto będzie więc znaczącym zastrzykiem finansowym dla klubu. W zeszłym sezonie miasto przeznaczyło na żużel 1,6 mln. Obecnie zdaniem przedstawicieli miasta, takie dofinansowanie nie wchodzi w rachubę, ponieważ Wybrzeże nie będzie startować w najwyższej klasie rozgrywkowej, jak w zeszłym roku.

- Dla nas bardzo ważny jest rozwój Wybrzeża przede wszystkim jeśli chodzi o szkolenie wychowanków. Mamy Krystiana Pieszczka, a za nim w kolejce czekają kolejni utalentowani zawodnicy jak Dominik Kossakowski, Patryk Beśko, Kamil Matyjas czy Krzysztof Wittstock. To jest bardzo budujące i liczymy, że wkrótce z powodzeniem zaczną reprezentować Gdańsk nie tylko na miejscowym torze - dodał Trojanowski.

Pozostałą kwotę potrzebną do zamknięcia budżetu prezes GKS Wybrzeże Robert Terlecki zebrać chce ze sprzedaży dwóch miejsc w nazwie klubu zgłoszonego do rozgrywek oraz od firmy Star Carboline, która zdeklarowała się przeznaczyć na gdański żużel również milion złotych. Całość uzupełnić mają mniejsze umowy sponsorskie z różnymi firmami, także miejskimi.

Wybrzeże zainauguruje rozgrywki I ligi w lany poniedziałek 7 kwietnia. Czerwono-biało-niebiescy podejmą wówczas na własnym stadionie Lubelski Węgiel KMŻ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oczywiście, że lany poniedziałek był 1 kwietnia :) za pomyłkę przepraszam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Natomiast Wybrzeże zainauguruje sezon na własnym torze: Niedziela, 14 kwietnia 2013, godz. 14:00 meczem z Orłem Łódź. A lany poniedziałek jest 1 kwietnia nie 7 :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.