Facebook Google+ Twitter

Gdańsk – Ratusz Głównego Miasta

Na gdańskiej starówce, w miejscu w którym ul. Długa przechodzi w Długi Targ, wznosi się gotycko-renesansowy ratusz, dawna siedziba władz miasta, dzieło budowniczych z Flandrii, Brabancji, Niderlandów i Polski. Proponuję spacer po tym zabytku.

1 z 13 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Ratusz Głównego Miasta, widok od ul. Długiej i z Długiego Targu. Fot. Adam Sobal
Ratusz Głównego Miasta, widok od ul. Długiej i z Długiego Targu. Fot. Adam Sobal

Wybrane dla Ciebie:


Informacje z regionu
pomorze.naszemiasto.pl


Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Pozdrawiam i zostawiam *5))

Komentarz został ukrytyrozwiń

W ogóle, to Gdańsk bardzo mnie się podoba, i miło pobyt zawsze wspominam.
Rodzine mam na Zaspie, i możliwe że w pażdzierniku odwiedze...
... a przy okazji i Dom Uphagena.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dorzucę moje "3 grosze" :)

forma prezentacji zdjęć mi nie przeszkadza, choć uważam, że można by ją uporządkować graficznie (dwa zdjęcia + miniaturka lub tylko dwa zdjęcia albo same tryptyki). Troszkę trzeba nabiegać się oczami w poszukiwaniu podpisów - ale to takie moje odczucie. Odpowiedni dobór zdjęć - to sprawa Autora. Wydaje mi się, że zestawienie zdjęć na zasadzie "od ogółu do szczegółu" byłoby dobrym rozwiązaniem.

zdjęcia - mimo wszystko nie są pozbawione wad (chodzi mi głównie o kadrowanie). Po prostu przeszkadzają mi w odbiorze zniekształcenia (krzywizny) jakie zostały wprowadzone.

Mimo tego i tak uważam, że Twój materiał zasługuje na uwagę i wyróżnienie (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już żeby nie przedłużać dyskusji na ten temat powiem, że tego typu formę prezentacji zastosowałem wyłącznie w odniesieniu do zabytków. W innym przypadku, uważam, że byłaby bez sensu. Pozdrawiam wszystkich, którzy zechcieli podzielić się ze mną wiedzą i opiniami na temat tego materiału.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie zarówno zdjęcia jak i pomysł ich pokazania podoba się
+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Re: Marek Suchecki: dziękuję za bardzo rzeczową analizę tego materiału. Tak właśnie wyobrażam sobie solidną, bez złośliwości współpracę redakcyjną. W końcu wszyscy (no, może nie zupełnie wszyscy) jesteśmy tylko amatorami zajmującymi się przygotowywaniem i publikowaniem własnych materiałów. Jak to bywa w życiu: raz wychodzi to lepiej, a innym razem - gorzej. Mnie natomiast ciągle marzy się przełamanie standardowej formuły galerii i Tobie, jak widzę, też to chyba chodzi po głowie. A zdania w każdej sprawie zawsze są podzielone. Takie jest życie.

Re: Maciej Lewandowski: widzę, że stanąłeś odważnie po drugiej stronie barykady, chwaląc zaproponowaną przez mnie (chyba wcześniej nie spotykaną na tych łamach) formę galerii zdjęciowej. Bardzo by mnie interesowało, co w niej jest pozytywnego, że ją akceptujesz?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.06.2008 13:52

Jeśli materiał prawie równoważnie traktuje tekst i fotografię to taki sposób prezentacji jest dobry. Czytanie tekstu jako podpisów byłoby znacznie trudniejsze. Alternatywą jest zwykły artykuł ze zdjęciami ale wtedy nawigacja, przewijanie go byłoby jeszcze mniej komfortowe.

Zatem moje zastrzeżenia dotyczą więc konkretnego wykonania - nie zaś metody w ogóle.
Niektóre zestawienia są zbyt podobne lub zgoła pokazują ten sam obiekt ( 1, 9, 11 ).
W 2 i 4 chodziło zapewne o widok ogólny i zbliżenie, ale szczególnie w 4 różnica skali jest tak mała, że wygląda to na niezrozumiałe powtórzenie.
W 5 jest z tym znacznie lepiej ale brakuje opisu detalu...
6 i 10 - w porządku, podobnie jak 12. 13 trochę dziwi niewidocznością... Neptuna ale może zostawiłeś go sobie na następny materiał o pomnikach i figurkach?

Ciekawą propozycję dał "miczar". Ale poszedłbym jeszcze dalej: Gdańsk jakiego nie znacie. Jakieś podwórka, peryferie, niedostępne miejsca.. Zabytki mniejszej klasy ale stanowiące o wyjątkowości Gdańska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie, że tak :) Ma zostać, choć nie porzucaj poszukiwania nowych pomysłów. Jesteśmy otwarci na propozycje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To co powiedziałeś, Pawle, w pełni mnie przekonało, że nieco pobłądziłem. Ze swojej strony dziękuję jeszcze raz za komentarze, z których postaram się w przyszłości skorzystać. Pozdrawiam.
P.S Rozumiem, że materiały te mam pozostawić w serwisie, mimo ich wad.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jest nagannym, ale ma nam prawo - teraz piszę prywatnie, nie jako red. czy moderator - się nie podobać. Nie jesteśmy zbiorowiskiem wszystkiego. A jesteśmy serwisem, gazetą internetową.
Jakoś mnie Twoje "rozwinięcie" nie przekonuje. Zresztą jakoś nasze dotychczasowe mechanizmy do tej pory wystarczały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.