Facebook Google+ Twitter

Gdańsk solidaryzuje się z powodzianami

W całej Polsce trwają zbiórki darów dla powodzian. Nie inaczej jest w Gdańsku, gdzie miejscowe władze oraz gdański Caritas organizują pomoc dla osób z najbardziej dotkniętych powodzią terenów.

W miniony weekend w Gdańsku odbywał się III Światowy Zjazd Gdańszczan, podczas którego 20 wolontariuszy Caritas Archidiecezji Gdańskiej kwestowało na rzecz pomocy powodzianom. Nie jest to jednak jedyna inicjatywa, jaką w ostatnich dniach można zaobserwować w Gdańsku.

Miasto Gdańsk i CAG postanowiło zaangażować w akcję pomocy powodzianom tegorocznych maturzystów. Młodzi wolontariusze mają pomóc osobom poszkodowanym w archidiecezji sandomierskiej, która najbardziej ucierpiała w powodzi na południu Polski.

- W piątek kończą się egzaminy maturalne, nazywane nie bez powodu egzaminami dojrzałości. Macie przed sobą najdłuższe wakacje, ale czas i jego wykorzystanie zależy od Was. To nowy egzamin dojrzałości - apeluje ks. Krzysztof Sagan, zastępca CAG i koordynator akcji.

Młodzi wolontariusze zajmą się przede wszystkim porządkowaniem miejsc, gdzie woda już opadła. W tym celu gdański magistrat zakupił 100 zestawów sprzętu do prowadzenia prac porządkowych oraz środków do dezynfekcji osobistej. Wynajęto także dwa autokary, które zawiozą i odbiorą ochotników. Nie wyklucza się zorganizowania kolejnych tego typu wyjazdów.

Ponadto, Miasto Gdańsk zachęca gdańskie szkoły do organizowania w swoich placówkach zbiórek rzeczy, w tym podręczników szkolnych lub pieniędzy, za które szkoła dokupi dodatkowe produkty. Miasto zorganizuje i sfinansuje dowóz darów potrzebującym. Planowane jest także zorganizowanie kolonii dla dzieci z zalanych terenów. Przewidywany termin to przełom lipca i sierpnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.