Facebook Google+ Twitter

Gdańsk. Stadion Baltic Arena stanie na dawnym osiedlu mieszkaniowym

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-12-28 10:06

W Gdańsku Letnicy likwidowane jest właśnie jedno z osiedli mieszkaniowych. Ma tu bowiem powstać stadion Baltic Arena - reprezentacyjny obiekt Pomorza, jeden z najnowocześniejszych w Polsce, który ma być wizytówką naszego kraju podczas Mistrzostw Europy w 2012 roku (Polska stara się o organizację imprezy wspólnie z Ukrainą).

Likwidacja ogródków działkowych na gdańskim osiedlu Letnica przebiega bez większych zakłóceń. Właściciele posesji (domy i grunty nie należą do gminy, ale do prywatnych właścicieli) otrzymać mają od miasta bardzo wysokie odszkodowania. Na rekompensaty dla działkowców samorząd wyasygnuje niebagatelną kwotę 13 milionów złotych, co z pewnością zaspokoi żądania mieszkańców. Dodatkowo otrzymają oni bezpłatnie nowe tereny do zagospodarowania na Stogach i Przeróbce.

Rozpoczęcie prac przy budowie stadionu planowane jest na przełom roku 2007 i 2008 - do tego czasu powinny być uregulowane wszystkie kwestie prawne dotyczące osiedla. Chodzi tu przede wszystkim o wypłacenie wspomnianych odszkodowania wszystkim właścicielom działek. Budowa obiektu ma być zakończona do 31 maja 2010 roku.Fot. Dziennik Bałtycki

Wokół obiektu musi powstać odpowiednia infrastruktura oraz duża baza hotelowa, więc niezbędne jest jak najszybsze przejęcie przez miasto terenów działkowych oraz części osiedla.

Dodajmy, że to jedną z najbardziej zaniedbanych dzielnic Gdańska i gdyby nie budowa stadionu nie byłoby szans na jej szybkie zagospodarowanie.

Igor Tarnowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 31.12.2006 16:10

Spokojnie, to kolejny wirtualny gdański projekt. Czas realizacji 2099.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kurcze, że też akurat ja tam działki nie mam. Dobrze płacą, więc jakoś bym przeżył przeprowadzkę. Zwłasza, że to działkowy ogródek, a nie dom. No ale nic.
Pięknie się prezentuje projekt tego stadionu. Byle tylko tak wyglądał w rzeczywistości.
Mała uwaga - pod obrazkiem pisze fot. - a to chyba nie jest zdjecie tylko wizualizacja;P A co! ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.