Facebook Google+ Twitter

Gdańsk: tramwaje na falach Zatoki Gdańskiej

Sezon w pełni jeszcze się nie rozpoczął, a już kursy tramwajów wodnych łączących Gdańsk, Sopot i Hel cieszą się dużą frekwencją. Statki Żeglugi Gdańskiej jedynie podczas trzech majowych weekendów oraz jednego "długiego" przewiozły 16 tysięcy pasażerów!

Port jachtowy w Helu. / Fot. Sławomir BurzyńskiWejście do Portu Gdańsk. / Fot. Sławomir BurzyńskiPrzed ubiegłym sezonem turystycznym postanowiono uruchomić tańsze niż zazwyczaj połączenia statkami białej floty Metropolii Gdańskiej z Helem. Celem było odciążenie zwykle zatłoczonych dróg prowadzących na Hel. Ponieważ frekwencja była o wiele wyższa od planowanej, również w tym roku postanowiono uruchomić tanie połączenie z Półwyspem Helskim. Statki Żeglugi Gdańskiej pływające z Gdańska i Sopotu do Helu oraz pomiędzy Gdańskiem i Sopotem do 23 czerwca pływają we wszystkie weekendy razem z tzw. długimi, w sezonie statki będą pływać codziennie.

Kapitanat. / Fot. Sławomir BurzyńskiWesterplatte. / Fot. Sławomir BurzyńskiDo tej pory pomimo braku prowadzonej reklamy Tramwajów Wodnych w samym maju osiągnięto dobry wynik przewożąc 16 tysięcy pasażerów. Rejsy Żeglugi Gdańskiej na linii Gdańsk Hel są obsługiwane przez katamaran Opal mogący zabrać jednorazowo na pokład 450 pasażerów oraz rowery za dodatkową opłatą w wysokości 2 zł.

Twierdza Wisłoujście. / Fot. Sławomir BurzyńskiNabrzeże portowe. / Fot. Sławomir BurzyńskiNa trasie Hel Gdańsk, oprócz atrakcji związanej z podróżą po falach Zatoki Gdańskiej, podróżni mają możliwość zwiedzenia Portu Gdańsk oraz zobaczenia Głównego Miasta w Gdańsku, wpływając Motławą w taki sam sposób jak przed wiekami stare kogi. W Porcie Gdańsk można spotkać zaraz przy wejściu do portu cumujące statki wycieczkowe, następnie po minięciu Basenu Węglowego i dopłynięciu do Kanału Kaszubskiego po prawej stronie pojawiają się wielkie doki z remontowanymi statkami wewnątrz. Na koniec rejsu czeka deser w postaci widoku Głównego Miasta, szczególnie atrakcyjnego wieczorową porą z podświetlonymi zabytkami.
Gdański Terminal Kontenerowy. / Fot. Sławomir BurzyńskiRemontowane statki przy wyspie Ostrów. / Fot. Sławomir Burzyński
Główne Miasto. / Fot. Sławomir BurzyńskiRybackie i Długie Pobrzeże na Głównym Mieście. / Fot. Sławomir Burzyński

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

(+) Rzetelny materiał, podoba mi się :)
Hmm, "Metropolia Gdańska" brzmi dumnie, tylko kiedy my się jej rzeczywiście doczekamy? A tak nawiasem, czy to przypadkiem nie ma być metropolia trójmiejska, a nie gdańska :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za zauważenie tematu:) sam w tamtym roku podróżowałym tym tramwajem i bardzo miło wspominam, Tanio, szybko i miło:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.