Facebook Google+ Twitter

Gdańsk utonął w śmieciach. Może dojść do zamykania restauracji

Śmieciowy chaos jeżeli szybko nie zostanie opanowany, może spowodować zamykanie gdańskich placówek gastronomicznych w kilku dzielnicach tego miasta.

Po kilku dniach od wprowadzenia zmian w sposobie organizacji segregacji odpadków oraz ich wywozu, sytuacja w Gdańsku stała się wręcz dramatyczna.

Przepełnione pojemniki w Gdańsku Osowej / posesja prywatna / Fot. Małgorzata BiernatRestauratorzy generujący dużą ilość odpadków toną w śmieciach. Bałagan organizacyjny spowodował, że kontenery na odpadki są przepełnione i nie bardzo wiadomo co zrobić z pozostałymi śmieciami. Sprawa jest na tyle poważna, że jeżeli sytuacja nie unormuje się w ciągu najbliższych godzin, to właściciele wielu placówek gastronomicznych będą zmuszeni zawiesić swoją działalność.

Problem ten dotknął kilku dzielnic Gdańska, w których jak się okazuje przetarg na wywóz śmieci wygrała firma dysponująca prawdopodobnie tylko dwoma samochodami przeznaczonymi do wywozu śmieci. Podstawiono również firmom gastronomicznym zbyt małe pojemniki.

Sytuacja staje się napięta. Padły ostrzeżenia ze strony gdańskiego Zakładu Dróg i Zieleni o możliwych karach nakładanych na firmy zajmujące się wywozem odpadków.
Urzędnicy deklarują rozwiązanie problemu w ciągu kilku dni. Jeżeli te obietnice nie znajdą swojego miejsca w rzeczywistości, niektóre placówki gastronomiczne będą zamykane. Nie jest wykluczone, że niektóre placówki będą zmuszone zawiesić działalność wcześniej, to znaczy do czasu uporania się firm wywożących śmieci z odpadkami nagromadzonymi do tej pory.

Gdańscy restauratorzy w obecnym czasie obsługują nie tylko stałych klientów, ale nader wszystko ogromne rzesze turystów. Konieczność zawieszenia działalności będzie zatem przyczyną powstania niewątpliwych strat dla poszczególnych placówek, a dla miasta źródłem wstydu w obliczu opinii zarówno polskich jak i zagranicznych gości.

Jak informuje mieszkanka Gdańska Osowej, również posesje prywatne cierpią z powodu zbyt małych pojemników oraz ogólnego chaosu wokół ustawy śmieciowej. Pani Małgorzata informuje, że segregowaniem śmieci w tej dzielnicy zajmowano się już od około dwóch lat i nie stanowi to dla mieszkańców żadnej nowości.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Przyznam, że przy tak wysokich temperaturach składowanie śmieci przez 3 tygodnie jest wyjątkowo mało sympatyczne.. roje much, smród, jeśli gdzieś dostaną się zwierzęta, rozwlekają wszystko po okolicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydaje się, że sytuacja zaczyna ulegać poprawie. Nie wiem dokładnie jak jest na Zaspie. Najbardziej uciążliwe przypadki zalegania śmieci były w Gdańsku Osowej. Jak się dowiedziałem kilka godzin temu, tam również są rozwożone większe, nowe pojemniki - w końcu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jak wygląda Arturze Zaspa? (Sentyment. Mieszkałem na Dywizjonu 303)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaż w takich układach wielopartyjność jest znacznie mniej szczęśliwym rozwiązaniem niż ustrój wielopartyjny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Łodzi jest dokładnie to samo! Odpadki przestają się już mieścić w baniakach i zalegają wokół nich. Mieszkańcy wystawiają swoje pojemniki na czterech kołach przed bloki w daremnej (jak dotąd) nadziei, że ktoś przyjedzie i je zabierze. Apokalipsa! W szczęśliwej sytuacji znaleźli sią mieszkańcy bloków wspólnotowych, którzy kupili za ciężkie, dodatkowe pieniądze nowoczesne, czarne baniaki. Ich obsługuje się poza kolejnością.

Niestety znowu okazałem się krukiem Wotana słusznie wieszczącym zagładę z rąk noebolszewickich doktrynerów, którzy narzucają swoje niezmiernie kosztowne utopie naszemu krajowi i całej Europie. Jednak każdy medal ma dwie strony i taka sytuacja przyspieszy nieuchronny koniec nowego chorego ustroju, udającego demokrację, podczas gdy demokracja nie wyklucza przecież porządku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W większości dzielnic jest, niestety nie wszędzie "zatrybiło".

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę, a myślałam, że w Gdańsku jest porządek...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.