Facebook Google+ Twitter

Gdańsk. VI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty!

Wielu z nas nosi w sobie chęć sprawdzenia się w różnych sytuacjach. Dobrym miejscem do takiej próby są konkursy.

Z myślą o tym w Szkole Podstawowej nr 5 w Gdańsku od lat organizowany jest Wojewódzki Konkurs Ortograficzny dla uczniów klasy III szkoły podstawowej, nad którym honorowy patronat sprawuje Marszałek Województwa Pomorskiego.
W tym roku nad kartami pracy sprawdzającymi znajomość zasad ortografii trudziło się 30 małych polonistów. 20 kwietnia br. laureatom i finalistom konkursu wręczono w holu szkoły dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Otrzymali je następujący uczniowie: Jeremi Nowikow - I miejsce: Mistrz Ortografii (SP nr 23 Gdańsk); Weronika Gruchała - II miejsce (SP nr 57 Gdańsk); Adrianna Gottfried - (SP nr 1 Gdańsk ) i Beata Ekert (SP nr 89 Gdańsk), które z jednakową ilością punktów zdobyły III miejsce. Dziesięć osób zostało wyróżnionych. Wśród nich znaleźli się uczniowie z Pucka, Sztumu, Lublewa czy Pruszcza Gdańskiego.

Zadania konkursowe nie były łatwe, a najwięcej emocji wzbudziło dyktando, poświęcone zbliżającym się mistrzostwom w piłce nożnej. To, co nie sprawiało bowiem trudności przodkom, dla wielu z nas jest problemem. Z różnicy w wymowie głosek: ż, rz, ch, h, u, ó został tylko ślad w pisowni. Tym większe więc słowa uznania dla zwycięzców, gdyż do poprawnego wykonania pracy potrzebny był spory zasób słów oraz umiejętność prawidłowego zapisu trudności ortograficznych.

Konkurs daje możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Uczestniczą w nim dzieci z klasy III, ponieważ zamyka ona pierwszy etap edukacyjny.

Uroczystość uświetniła swoją obecnością Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Hanna Zych-Cisoń. Dzięki hojności sponsorów: WSiP, Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Piekarni Gneba na najlepszych uczestników konkursu czekały atrakcyjne nagrody. Szczególne podziękowania należą się sponsorowi głównemu, którym zostało Biuro Prezydenta ds. Sportu i Euro 2012 Urzędu Miasta w Gdańsku za ufundowanie dla zwycięskich uczniów nagród w postaci piłek, puzzli i innych gadżetów związanych z tegorocznym EURO.

Nad całością imprezy czuwały jej niezawodne organizatorki Małgorzata Koszykowska, Marzena Dojlido i Maria Selke.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.