Facebook Google+ Twitter

Gdańsk w finale. Czy zdobędzie tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016?

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-10-13 20:57

Gdańsk obok Katowic, Lublina, Warszawy i Wrocławia dostał się na tzw. krótką listę miast, ubiegających się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Dopiero w połowie 2012 roku poznamy ostatecznego zwycięzcę.

Listę miast, które weszły do II etapu, ogłosił w środę w Warszawie minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

Zdrojewski dziękował obecnym na uroczystości reprezentantom wszystkich kandydujących miast za wysoki poziom złożonych wniosków prezentacji. - Udowodnili, że kultura jest niezwykle ważna dla poprawy wizerunku ich miast - podkreślił minister.

Wyboru miast zakwalifikowanych do II etapu konkursu dokonała specjalnie powołana Komisja Selekcyjna, w skład której wchodzą eksperci mianowani przez instytucje europejskie oraz ministra kultury.

Ogłoszenie wyników II etapu konkursu, w którym Komisja Selekcyjna wyłoni jedno miasto, planowane jest na czerwiec - lipiec 2011 roku. Po zakończeniu selekcji końcowej, na podstawie sprawozdania Komisji, minister kultury nominuje jedno miasto do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i notyfikuje swą decyzję instytucjom europejskim.

- To wielka radość, podskakiwaliśmy do góry ze szczęścia. Będziemy teraz analizować uwagi, jakie zgłoszono nam podczas przesłuchania oraz raport przygotowany przez komisję selekcyjną. Zaskoczyło mnie trochę to, że przepadła kandydatura Łodzi - powiedział tuż po ogłoszeniu wyników Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Czytaj więcej: gdańsk.naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Obwodnica sprawna, plus przestrzeń trójmiasta. Coś mi tutaj pachnie, że będzie Gdańsk!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.