Facebook Google+ Twitter

Gdańsk. Wakacyjne spotkania z młodą literaturą

Warto zwrócić uwagę na ten cykl, póki trwa. W każdy wtorek o godz. 18 w bibliotece przy ul. Mariackiej 42 odbywają się niesamowite spotkania z trójmiejskimi pisarzami i poetami młodego pokolenia.

Pomysł wakacyjnych spotkań literackich narodził się w Filii Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku, usytuowanej na ul. Mariackiej 42. Narodził się tuż przed okresem wakacyjnej stagnacji. Czasu gdy większość bibliotek zamyka swoje podwoje, a nawet jeśli tego nie robi, to zawiesza DKK i spotkania literackie.

Pomysł, moim zdaniem, świetny. Do tego miejsce z klimatem, który tworzą nie tylko mury wiekowej, pięknie zrobionej wewnątrz kamienicy, ale przede wszystkim ludzie. Miłość do książek wdycha się tam wraz z powietrzem.

Za nami już cztery spotkania. Ewa Miłek z programem "Wierszyce" oraz Patryk Zimny z tomikiem "Uchoko", Marek Adamkowicz ze zbiorem opowiadań pt. "Szepty" i spotkanie ze mną i moją debiutancką książką "Na krawędzi marzeń".

Przed nami we wtorek:
3.08 - poeta Leonard Mokrzycki z tomikiem "Słowa prawie nieużywane",
10.08 - Andrzej Mestwin - poezje - niepoezje,
17.08 - Agnieszka Kochanowska fragment "Singe story" na motywach "Zanim zaśniesz" Linn Ullmann oraz na samo zakończenie,
24.08 - Grzegorz Kwiatkowski projekt "Powinni się nie narodzić" - dyskusja o kształcie młodej trójmiejskiej literatury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.