Facebook Google+ Twitter

Gdańsk. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

10 stycznia, po raz XVIII, zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po raz drugi będzie zbierać pieniądze dla dzieci z chorobami nowotworowymi.

 / Fot. WOŚPW Gdańsku wystąpią: Pan Yapa, Jarek Ziętek Band, Maciej Maleńczuk i Leszcze. Dodatkowo będzie można posłuchać utworów ABBY, Queen, Elvisa Presleya, The Beatles i Dżemu. Na Małej Scenie odbędą się pokazy break dance, tańca irlandzkiego, hip hopu, Dance Avenue, kung-fu, Aikido, walk rycerskich. Swoją obecnością zaszczycą nas również: zespół szkockich dudziarzy w oryginalnych strojach oraz tancerka Agnieszka Pomorska (wystąpiła w "Tańcu z Gwiazdami" wraz z Robertem Kudelskim, Krzysztofem Włodarczykiem i Markiem Kościkiewiczem).

Dla osób aktywnych fizycznie (ale nie tylko) organizatorzy przygotowali marsz nordic walking (istnieje możliwość wypożyczenia kijków) oraz Trening z Mistrzami na ergowiosłach, który poprowadzą Adam Korol, Leszek Blanik i Iwona Guzowska.

W Gdańsku Oliwie, w Kuźni Wodnej zabije żelazne "serce kowala". W kowalskich piecach będzie można upiec kiełbaski, a następnie udać się na pokaz walk rycerskich. Najmłodszych do zabawy zaprasza Królowa Śniegu. Wstęp do Kuźni bezpłatny.

Dodatkowo na terenie miasta uruchomiona zostanie dziś dodatkowa linia komunikacyjna z numerem "XVIII". Zabytkowe autobusy i tramwaje będą jeździć na trasie Gdańsk - Gdynia.

W trakcie imprezy zbierane będą do puszek pieniądze, które po raz kolejny przeznaczone zostaną na wczesną diagnostykę nowotworów u dzieci.

Więcej na stronie www.gdansk.naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.