Facebook Google+ Twitter

Gdańsk wygrał European Cycling Challenge. 2,6 tys. rowerzystów przejechało dla miasta 450 tys. kilometrów

Od 1 do 31 maja 32 europejskie miasta brały udział w European Cycling Challenge. Najlepszy w tym roku okazał się Gdańsk. Rowerzyści z Pomorza zdeklasowali rywali we wszystkich kategoriach.

https://flic.kr/p/8RqxJY / Fot. Hiroyuki Takeda/CC BY ND 2.0"Maj dobiegł końca, a wraz z nim rywalizacja w ramach „European Cycling Challenge”. Gdańsk bezapelacyjnie wygrał we wszystkich kategoriach, bijąc wszystkie dotychczasowe rekordy z poprzednich edycji" - czytamy na stronie Gdansk.pl.

Sukces jest efektem pracy 2,6 tys. rowerzystów, którzy przez miesiąc przejechali dla Gdańska 450 tys. kilometrów. Stolica województwa pomorskiego wygrała Rowerową Rywalizację Miast i wyprzedziła takie miasta, jak Rzym, Barceloną, Warszawę czy Wrocław.

Gdańsk wygrał również, jako najbardziej rowerowe miasto osiągając wynik 978 przejechanych na rowerze kilometrów na tysiąc mieszkańców.

European Cycling Challenge trwał od 1 do 31 maja 2015 r. W zabawie liczyły się wszelkie formy jazdy na rowerze oprócz sportu wyczynowego. Do rywalizacji wliczała się jazda do pracy, kina na zakupy itp. W tegorocznej edycji wzięło udział 39 miast. Uczestnicy zabawy rejestrowali przejechane kilometry za pomocą bezpłatnej aplikacji na urządzenia mobilne. Tablica wyników była aktualizowana w czasie rzeczywistym.

Czytaj także: Nie wiesz, co i komu udostępniasz w Google? Poznaj nowy panel ustawień prywatności

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.