Facebook Google+ Twitter

Gdańsk. Wymijał na pasach, potrącił mężczyznę

29-letni mężczyzna omijał samochód, który zatrzymał się przed pasami. Potrącił młodego chłopaka. Pieszy może mówić o sporym szczęściu, ma jedynie złamaną nogę i uraz kręgosłupa. Kierowcy grozi do 3 lat więzienia.

Jak poinformował tvn24.pl, 8 listopada w Gdańsku, na jednej z arterii miasta doszło do potrącenia młodego mężczyzny na pasach.

Kierujący samochodem osobowym nie zatrzymał się przed pasami, lecz wyminął inny samochód przepuszczający chłopaka. Wypadek wyglądał bardzo groźnie. Pieszy w momencie uderzenia został wyrzucony w powietrze i upadł kilka metrów od przejścia. Ma złamaną nogę i uraz kręgosłupa.

Wypadek zapisała kamera przemysłowa, zamontowana w jednym ze sklepów, znajdującym się obok przejścia dla pieszych.

Jak poinformowała Magdalena Michalewska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej w Gdańsku, kierujący samochodem naruszył przepisy art. 26 ustawy o ruchu drogowym, który mówi, że każdy kierujący samochodem osobowym widząc przejście dla pieszych musi zachować ostrożność i zmniejszyć prędkość. Zabrania się kierującym wyprzedzania na pasach i omijania samochodu który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych.

Jeżeli poszkodowany w wypadku będzie musiał zostać w szpitalu dłużej niż 7 dni z powodu uszkodzeń ciała, kierującemu samochodem osobowym grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Sąd może także zadecydować, czy kierującemu zostanie odebrane prawo jazdy.

Szczegóły wypadku wyjaśni powołany biegły.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kolejny głąb za kółkiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.