Facebook Google+ Twitter

Gdańska ASP wkracza w wirtualny świat

Gdańska ASP otrzymała ponad 1,52 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację projektu ASP w Gdańsku w przestrzeni wirtualnej. Projekt polega na informatyzacji uczelni i uruchomieniu e-usług.

Gdańska ASP wkracza w wirtualny świat / Fot. Mat. promocyjna,Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 1 522 573.50 PLN na realizację projektu pod nazwą „ASP w Gdańsku w przestrzeni wirtualnej”. Wartość całego projektu: 2 030 098.00 zł
Projekt polega na informatyzacji Uczelni i uruchomieniu e-usług poprzez wdrożenie III Modułów: E-zarządzanie - kompleksowego informatycznego systemu zarządzania uczelnią, E-learningu - systemu kształcenia na odległość, oraz E-kultury - platformy prezentacji wydarzeń kulturalnych odbywających się na Uczelni.

Dzięki realizacji projektu możliwe będzie efektywne wykorzystanie wdrażanych systemów i zapewnienie kompleksowości rozwiązań. Nowoczesna technologia informacyjna w postaci narzędzi umożliwiających funkcjonowanie uczelni w przestrzeni wirtualnej, pozwoli na uporządkowanie danych i informacji, sprawniejsze funkcjonowanie jednostki, oraz optymalizację kontaktów z otoczeniem. System zarządzania w określonym wymiarze umożliwi kontakt z uczelnią i załatwianie spraw związanych z kształceniem z każdego miejsca, w każdym czasie (między innymi zostanie uruchomiona Rekrutacja on-line).

System usprawni prace administracji uczelni, wspomoże obsługę i prowadzenie różnych form kształcenia oraz umożliwi wymianę informacji pomiędzy nauczycielami akademickimi i osobami obsługującymi dydaktykę, a studentami. W związku z artystycznym profilem uczelni oraz jej statutowymi zadaniami w obszarze sztuki, planuje się uruchomienie wirtualnej platformy, na której prezentowane będą wydarzenia kulturalne odbywające się na uczelni. Planowane narzędzia propagujące kulturę wśród mieszkańców to między innymi wirtualna galeria Akademii Sztuk Pięknych, oraz wirtualne zwiedzanie Uczelni, której budynki są zabytkami. Obecnie trwają prace związane z realizacją I Modułu E-zarządzanie, planowany termin zakończenia całego projektu: grudzień 2012 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.