Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8105 miejsce

Gdańska biblioteka testuje wypożyczanie ebooków. Udostępniła 13 tys. tytułów

13 tys. tytułów udostępniła w ebookach Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. Na razie trwają testy usługi. Jeżeli czytelnicy zaoferują się oferta będzie ona szeroko dostępna.

 / Fot. Unsplash/CC0 Public DomainWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku testuje właśnie bezpłatne dla czytelników wypożyczanie e-booków. Mowa w sumie o 13 tysiącach tytułów, głównie literatury popularnej: romansów, kryminałów, poradników, książek dla dzieci, science-fiction i horrorów.

Stephen King, Haruki Murakami, Harlan Coben i Jerzy Pilch ‒ to zaledwie kilku autorów z tysięcy, których e-booki można w lipcu wypożyczyć w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku. Instytucja testuje właśnie bezpłatny dla czytelników dostęp do oferty księgarni Legimi. W sumie jest to 13 tysięcy tytułów, głównie literatury popularnej: romansów, kryminałów, poradników, książek dla dzieci, science-fiction i horrorów.

W ofercie znajdziemy m. in. liczne biografie (m. in. Steve’a Jobsa), książki Oriany Fallaci czy „Rodzinę” Moniki Jaruzelskiej. Tytuły pochodzą z oferty m. in. takich wydawnictw, jak Świat Książki, Muza, Fabryka Słów, Bellona. ‒ Od kilku lat poszukujemy odpowiedniego dla naszych czytelników systemu bezpłatnego wypożyczania e-booków – mówi Natalia Gromow, rzeczniczka prasowa WiMBP. ‒ Niestety, w Polsce jest to prawie niemożliwe, nasze prawo, a także rynek wydawniczy, jest ciągle daleko w tyle za ciągle zmieniającą się technologią. Biblioteki ratują się, korzystając z wirtualnych wypożyczalni i kupując dostęp do baz danych, ale takie rozwiązania nie zawsze są korzystne i satysfakcjonujące.
Firma Legimi wystąpiła z propozycją przetestowania ich usług, więc to robimy i zbieramy uwagi od czytelników, jak bardzo ten system im się podoba i czy taki sposób korzystania z wirtualnej wypożyczani jest dla nich odpowiedni- tłumaczy Gromow. – Biblioteka w Gdańsku jest pierwszą w Polsce, z którą podjęliśmy współpracę – mówi Katarzyna Domańska z Legimi.

– Ale prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy z innymi bibliotekami, miedzy innymi w Poznaniu i we Wrocławiu. Natalia Gromow: ‒ Testowanie wypożyczalni e-booków potrwa przez cały lipiec. Od Legimi otrzymaliśmy 500 bezpłatnych kodów, dzięki którym czytelnicy mają dostęp do całej wirtualnej biblioteki Legimi i mogą z niej korzystać bez żadnych ograniczeń. Do 7 lipca rozdysponowaliśmy już 100 z całej puli kodów. Ponieważ jest to testowa wersja wypożyczalni, nie ponosimy w tej chwili żadnych kosztów.

Aby skorzystać z bezpłatnego dostępu do zbiorów Legimi, należy odebrać kod w jednej z filii WiMBP: Bibliotece Manhattan (al. Grunwaldzka 82), Bibliotece Głównej (Targ Rakowy 5/6), Bibliotece Oliwskiej (ul. Opata J. Rybińskiego 9), Bibliotece pod Żółwiem (ul. Św. Ducha 111/113),Filii Naukowej (ul. Obrońców Wybrzeża 2).
Aby czytać ebooki:
1. Wejdź na stronę http://www.legimi.com/wimbp 2. Załóż darmowe konto lub zaloguj się (jeśli masz już konto w Legimi)
2. Wpisz unikatowy kod, który wręczono Ci w jednej z powyższych bibliotek
3. Pobierz bezpłatną aplikację Legimi dostępną na Android lub IOS ze sklepu Google Play, App Store, Windows Phone Store. Czytaj ebooki bez ograniczeń przez cały miesiąc.

Po zakończeniu testów decyzja o ewentualnej stałej współpracy biblioteki z Legimi zapadnie jeszcze w tym roku. – Pod warunkiem, że czytelnicy będą zainteresowani ofertą i że uda się rozszerzyć dostępność na więcej typów urządzeń – zastrzega Gromow.

– W przypadku nawiązania stałej współpracy będziemy płacić abonament, którego wysokość zależy od wielu czynników, między innymi od liczby zarejestrowanych czytelników oraz przeczytanych przez nich stron.

Ewelina Oleksy (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.