Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19485 miejsce

Gdański Festiwal Turystyczny

W sobotę 2 kwietnia rusza II. FREE TIME FESTIWAL, którego szefem jest Pani Dorota Solochewicz. Impreza odbywa się w nowej siedzibie Centrum Wystawienniczo - Kongresowe AMBEREXPO Międzynarodowych Targów Gdańskich SA przy ul. Żaglowej.

Logo Festiwalu / Fot. ScanFREE TIME FESTIWAL składać się będzie z:
- Festiwalu turystyki i czasu wolnego w hali B
- Strefa Turystyki, Strefa Sportu i Aktywnego Stylu Życia, Kajak Expo, Strefa Nauki i Kultury
- Bike Festiwal w hali A
- Festiwal ogrodów w hali C
- Festiwal smaków Food Trucków – parking AMBEREXPO
- Festiwal turystyki i czasu wolnego – strefa turystyki

Dodatkowo odbędzie się kilka imprez na terenie Gdańska poza siedzibą Centrum Wystawienniczego. Przedstawione zostaną ciekawe oferty turystyczne cytuje:

Regionem partnerskim Festiwalu jest Okręg Środkowej Frankonii
Frankonia to średniowieczne miasteczka, wspaniałe krajobrazy, klimat sprzyjający wielosetletniej kulturze winiarstwa, a także jeden z najpopularniejszych na świecie rejonów wspinaczkowych. Wszystkie te walory będzie można odkrywać w czasie Festiwalu na stoisku Okręgu Środkowej Frankonii. Będzie też można skosztować frankońskiego wina, spotkać jego Królową (wybierana dorocznie reprezentantka producentów wina z całego regionu), a także posłuchać tradycyjnej frankońskiej muzyki.

Groningen / Holandia - Partner Gdańskiej Organizacji Turystycznej podczas Festiwalu Groningen to znakomite muzea, średniowieczne zabytki, urokliwe uliczki nad kanałami, tysiące rowerów na ulicach i „Trzy siostry”- największy pub w Europie.

Następujące będą reprezentowane Polskie regiony i miasta

Kujawsko - pomorskie - Bydgoszcz, Toruń, Włocławek i Grudziądz
małopolska - Kraków, Powiat Tarnowski, Powiat Suski (Podbabiogórze)
pomorskie - Kaszuby, Gdańsk, Sopot i Pruszcz Gdański

Piotrków Trybunalski - Miasto Piwowarów, w którym znajduje się Centrum Edukacji Browarniczej, Browar do Góry Nogami, Łaźnie Piwne i turystyczny Szlak Piwowarski. Na stoisku Piotrkowa będzie można degustować napój bezalkoholowy na bazie chmielu: Jałowiec.

Dolny Śląsk - podczas Festiwalu Dolny Śląsk będzie można zwiedzać w wirtualnej rzeczywistości - za pomocą specjalnych okularów, siedząc w wygodnym fotelu. Tym sposobem doświadczymy rozmaitych atrakcji, jak lot szybowcem, spływ pontonem, relaks nad stawami. W specjalnym pokoju Ski Raft Folwark Szyfrów, w tajemniczej, powojennej scenerii, będzie można, rozwiązując szereg zagadek i zadań, odnaleźć zrabowane podczas II wojny Światowej złoto Dolnego Śląska. O atmosferę muzyczną zadbają dolnośląscy artyści: Me, Myself and I. O doskonały smak, kulinarny artysta - Zbigniew Koźlik, szef kuchni we wrocławskim Hotelu Park Plaza.

Lasy Państwowe – przedstawią ofertę turystyczną i edukacyjną dla miłośników leśnych wędrówek trasami pieszymi, rowerowymi, konnymi, ścieżkami edukacyjnymi. Na stoisku będzie można skorzystać z fachowej wiedzy leśników oraz zakupić publikacje nieosiągalne w powszechnej sprzedaży: płyty do rozpoznawania głosów ptaków, filmy, audiobooki, książki przyrodnicze, w tym kultowe książki Włodzimierza Puchalskiego z tzw. „Zielonej serii”, wznowione w formie albumów fotograficznych ze słuchowiskami na płytach CD.

FESTIWAL TURYSTYKI I CZASU WOLNEGO - STREFA SPORTU I AKTYWNEGO STYLU ŻYCIA
To propozycja dla aktywnych. Tu będzie można zapoznać się z ofertą obiektów i klubów sportowych, spotkać organizatorów imprez sportowych i rekreacyjnych, skorzystać z rad dietetyka i trenera.

MOSiR GDAŃSK – promocja biegania i aktywnego stylu życia. Każdy, kto przyjdzie na stoisko 2. PZU Gdańsk Maratonu i przebiegnie 1 km w jak najkrótszym czasie, ma szansę wygrać jeden z 8 pakietów startowych. W strefie MOSiR-u będzie też kawałek gdańskiej plaży, żeby się zrelaksować, i żeby sprawdzić swoje siły w konkursach i sportach plażowych.

Ponadto prezentacja tradycyjnego żeglarstwa i szkolenia młodzieży, realizowanych na pokładzie flagowej jednostki Miasta Gdańska STS Generał Zaruski. Dla rodzin z dziećmi – możliwość udziału w „Olimpiadzie żeglarskiej”, obejmującej sześć dyscyplin. W specjalnie zaaranżowanej strefie żeglarskiej Marina Gdańsk będzie promowała miejskie przystanie jachtowe – wyróżnione certyfikatem Błękitnej Flagi, Program Ożywienia Dróg Wodnych, wypożyczalnię sprzętu wodnego - kajaków i rowerów wodnych, stand up paddle (SUP), a także wydarzania i imprezy żeglarskie.

MRKS GDAŃSK – promocja kajakarstwa i smoczych łodzi, treningi na ergonometrach kajakowych, promocja łucznictwa (7-metrowy bezpieczny tor łuczniczy, pokazy w wykonaniu mistrzów Polski: Kaliny Garnik i Karola Grzymskiego), stół do tenisa stołowego - treningi pokazowe, gra z zawodnikami, nauka serwowania i odbioru, turnieje tenisa stołowego

STADION ENERGA GDAŃSK i LECHIA GDAŃSK - gra w piłkarzyki, PlayStation + gra FIFA, konkursy z nagrodami

AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU W GDAŃSKU - pokazy karate tradycyjnego, treningu funkcjonalnego, zajęcia fitness oraz zdrowy kręgosłup, trening na trenażerach rowerowych, możliwość skorzystania z masażu.

AZS CENTRALNY OŚRODEK SPORTU AKADEMICKIEGO - analiza składu masy ciała i kroku biegowego, dla dzieci: animacje na łódce Optimist i kajaku oraz kącik zabaw z malowaniem twarzy

STOWARZYSZENIE TREFL POMORZE / Lotos Trefl Gdańsk, PGE Atom Trefl Sopot, Trefl Sopot/ - atrakcje dla dzieci - kosz do koszykówki, mini-siatka do siatkówki, zabawy w gry planszowe i puzzle

STW BAŁTYK GDYNIA - bieg na orientację w hali - zabawa dla uczestników targów

PARK TRAMPOLIN - pokazy akrobacji w wykonaniu trenerów, nauka wykonywania salta, konkursy z super nagrodami

10. ŚWIATOWE IGRZYSKA SPORTOWE - The World Games największa impreza sportowa w Polsce w 2017 roku. Wydarzenie, w którym w 31 dyscyplinach rywalizować będzie ponad 3 500 tysiąca sportowców ze 100 krajów

AKADEMII BIEGANIA W GRUDZIĄDZU – prezentacja oryginalnej belki, na której Bronisław Malinowski (złoty olimpijczyk z Moskwy 1980 w biegu na 3000 z przeszkodami) trenował biegi z przeszkodami

AUTODROM POMORZE Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy – symulator zderzeń

KAJAK EXPO - w specjalnie przygotowanym na hali basenie odbywać się będą szkolenia, zawody oraz pokazy ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy. Grupa Umpa Umpa Tribe of The Polsih Freestyle Paddlers zaprezentuje freestyle kajakowy - dyscyplinę kajakarstwa górskiego, w której zawodnicy wykonują widowiskowe ewolucje, jak salto czy powietrzna śruba. Prezentacja cyklu zawodów Polish Kayak Games 2016 w niezwykłej oprawie muzycznej trójmiejskich DJ-ów, dopingujących w pokazach i ewolucjach czołówkę polskich freestylowych kajakarzy. Ponadto najnowsze trendy w sprzęcie kajakowym, filmy z wypraw, konkursy oraz instruktorzy zachęcający do pierwszych prób kajakowych w basenie.

FESTIWAL TURYSTYKI I CZASU WOLNEGO - STREFA KULTURY I NAUKI
Przegląd wydarzeń artystycznych i prezentacja ofert instytucji kultury, muzeów oraz ośrodków popularyzujących naukę. Do odwiedzenia swoich placówek zachęcać będą m.in.

Centrum Hewelianum - premierowa prezentacja mobilnego PLANETARIUM. W nim poznamy konstelacje gwiazd, zobaczymy Wielką oraz Małą Niedźwiedzicę i odkryjemy niejedną tajemnice nocnego nieba i co ważne – jedyna szansa, aby uczestniczyć w seansie bezpłatnie!

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni – na stoisku pokazy eksperymentowania domowego, chemicznego, a także w podróży. Będzie można zobaczyć m.in. lewitujące piłeczki ping-pong, kolorowe mleko, bulgoczącą lawę i opadające helikoptery, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum Zamkowe w Malborku, Faktoria z Pruszcza Gdańskiego.

PO RAZ PIERWSZY - ŁOWISKO!
Projekt dedykowany pasjonatom wędkowania. Na stoisku Polskiego Związku Wędkarskiego - oddział Gdańsk będzie można zdać egzamin na Kartę Wędkarską. Będzie też można obejrzeć zaprojektowaną m. in. z myślą o wędkarzach ultra lekką, niezatapialną rekreacyjną łódkę wiosłowo-motorową LyteBoat, wyposażoną w unikalny namiot, pozwalający nie tylko wiosłować w czasie deszczu, ale też spać na wodzie. Łódka doskonała również dla amatorów wypoczynku na wodzie i wykorzystywana w ratownictwie.

BIKE FESTIWAL – to Wszystko dla fanów dwóch kółek. To impreza promująca zdrowy, rowerowy styl życia, skupiająca producentów, dystrybutorów oraz sklepy i serwisy rowerowe. Odwiedzający będą mieli okazję do zapoznania się z nowościami rynku i bezpośredniego kontaktu z ekspertami branży.
Nie lada gratką będzie możliwość przygotowania roweru do sezonu przez serwisantów na co dzień obsługujących profesjonalnych zawodników!

Nowością tegorocznej edycji będą premiery i prezentacje nietypowych pojazdów, takich jak velomobil, rowery poziome, rowery transportowe czy rowerowe kampery oraz spotkania z ich konstruktorami.
Grupa rekonstrukcyjna bohaterów Gwiezdnych Wojen LEGION 501, wspólnie z Salonem GIANT Wrzeszcz rozstrzygnie konkurs na stylizację roweru w klimacie STAR WARS. Główną nagrodą będzie rower GIANT.

Dla najmłodszych powstanie strefa aktywności oraz miasteczko ruchu drogowego. Rodzice będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą rowerków i dziecięcych przyczepek rowerowych.

Na scenie co godzinę organizowane będą konkursy, w których będzie można wygrać markowe rowery, stroje rowerowe, kamerki sportowe, okulary, kaski i wiele innych wartościowych nagród.

Gościem Specjalnym BIKE Festiwalu będzie Igor Tracz, wielokrotny Mistrz Świata w wyścigach psich zaprzęgów i bikejoringu, no i oczywiście jego najszybsze na świecie psy!

FESTIWAL OGRODÓW - impreza dla wielbicieli zieleni i kwiatów, podzielona na kilka stref tematycznych, które mają jeden wspólny mianownik: ogród.
Ogród Inspiracji - przestrzeń, w której stworzony zostanie żywy ogród
Ogród i Technika - najnowsze pomysły i rozwiązania techniczne
Ogród i Design - strefa opracowana przy współpracy z najlepszymi pracowniami projektowania ogrodów
Ogród i Muzyka - strefa relaksu, przy muzyce granej na żywo.

FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW - Mobilność food trucków sprawia, że często trudno nam je znaleźć. Podczas Festiwalu będzie można spotkać je w jednym miejscu - na parkingu AMBEREXPO. Udział w imprezie zapowiedziało 30 Food Trucków.

Imprezy odbywać będą:
sobota 2 kwietnia godz. 10,00 -18:00,
niedziela 3 kwietnia godz. 10:00-17:00

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.