Facebook Google+ Twitter

Gdańskie atrakcje mogą zostać nowymi cudami Polski

Tylko do 30 września można głosować w plebiscycie National Geographic Travel "7 Nowych Cudów Polski". Z województwa pomorskiego nominowano Twierdzę Wisłoujście i PGE Arenę. Gdańsk to jedyne miasto, z którego pochodzą dwa obiekty.

Przez cały rok zwiedzamy Polskę, odkrywamy nowe atrakcje, szukamy miejsc magicznych i jeszcze nieodkrytych. Wszystko po to, by już po raz trzeci wytypować nominacje do plebiscytu „7 nowych cudów Polski”, z których Wy wybierzecie finałowe cuda – wyjaśnia Martyna Wojciechowska na stronie plebiscytu.

Pomorskie atrakcje znajdują się na 21 i 22 miejscu. Konkurują z takimi miejscami jak: Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Wielka Synagoga w Tykocinie, Stajnie z Historią w Janowie Podlaskim, Wzgórze Zamkowe w Cieszynie czy Piramidą w Rapa.

Twierdza i Arena


Twierdza Wisłoujście / Fot. WisniowyTwierdza Wisłoujście to zabytek fortyfikacyjny, który ma ponad pięćset lat. Przez długi czas był to ważny punkt strategiczny, który kontrolował ruch statków. Jest to także jedno z większych na Pomorzu zimowisk nietoperzy. Co roku w lipcu odbywa się oblężenie twierdzy, które ogląda sporo osób. Turyści zgadzają się, że jest to atrakcyjny obiekt historyczny, ale słabo reklamowany przez miasto Gdańsk.

PGE Arena / Fot. Pawel Nurkowski PGE Arena to gdański stadion wybudowany na Euro 2012. Obiekt mieści 44 tysięcy osób. Obecnie pełni różnorakie funkcje – od wydarzeń sportowych przez kulturalne do rozrywkowych. Wokół stadionu jest tor wrotkarski. W środku znajduje się Muzeum Lechii i Kolej Tyrolska nad murawą boiska. Złota i okrągła bryła nawiązuje do bursztynu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cud stadion w Gdańsku tylko takie cuda w każdym większym mieście europejskim są

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.