Facebook Google+ Twitter

Gdańskie Forum Dialogu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-15 19:11

W Gdańsku uroczyście zainaugurowano kolejny, 4-letni cykl Forum Dialogu. Przesłaniem spotkań Gdańskiego Areopagu są cztery cnoty: zgoda, sprawiedliwość, pobożność i rozwaga oraz cztery dążenia dawnego Gdańska: pokój, wolność, szczęście i sława.

Organizator Gdańskiego Areopagu, ksiądz Witold Bock powiedział, że inspiracją dla tego przesłania jest Gdańska Złota Brama, na której są umieszczone rzeźby - alegorie czterech cnót. Dawni gdańszczanie, którzy ją zbudowali, pragnęli pokoju, szczęścia i sławy, osiągniętych na drodze sprawiedliwości społecznej i roztropności.

Symbolicznego otwarcia Areopagu dokonał światowej sławy astronom, profesor Aleksander Wolszczan, który powiedział, że cnoty to wartości ważne w każdej epoce. - Jeżeli człowiek się przejmie takimi wartościami i takim stylem, to od razu lepiej się żyje - powiedział profesor Wolszczan. - Chce się żyć w społeczeństwie, które szanuje takie wartości - dodał profesor.

Patronką tegorocznego, pierwszego z areopagowych spotkań, będzie zgoda. Pierwsza debata odbędzie się w listopadzie, kolejna w kwietniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.