Facebook Google+ Twitter

Gdańskie kąpieliska bez wyróżnienia - błękitnej flagi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-30 19:17

Gdańskie kąpieliska, które starały się o błękitnę flagę, czyli międzynarodowe prestiżowe wyróżnienie dla najlepszych plaż - nie otrzymały jej z powodów drobnych uchybień i słabej współpracy z koordynatorem krajowym programu. Tak uważa gdański Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza miejskimi kąpieliskami.

Uchodzącym na najczystsze kąpielisko w Trójmieście - gdańskim Stogom nie przyznano błękitnej flagi z powodu niezgodnej z wymogami tablicy informacyjnej. Rzekomo zabrakło tam odpowiedniej mapki. Jak mówi dyrektor gdańskiego MOSiR-u Leszek Paszkowski - w tym wypadku zawiódł koordynator programu, który nie poinformował Gdańska o niezbędnych szczegółach. Dyrektor zapewnił, że gdyby wiedział o wymogach, to zostałyby one spełnione.

Tymczasem w zeszłym roku koordynator programu błękitna flaga w Polsce się zmienił. Nowy - Marek Frysztacki z Krakowa - przyznał w rozmowie z Radiem Gdańsk, że brak błękitnej flagi dla Stogów to wynik przypadkowego zaniedbania. "Nastąpił problem z przepływem informacji" - mówi koordynator i dodaje, że sam został poinformowany, iż wszystko jest w porządku. Marek Frysztacki przyznał, że wina leży po jego stronie.
Gdański MOSiR od decyzji międzynarodowego jury programu błękitna flaga złożył odwołanie. Ostateczna decyzja powinna być znana w przyszłym tygodniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.