Facebook Google+ Twitter

Gdańskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Nauczyciele na medal

Obchody Dnia Edukacji Narodowej upłynęły tradycyjnie pod znakiem wystąpień artystycznych, a także medali i nagród. Wyróżnienia te przyznano 119 gdańskim pedagogom podczas uroczystości, która odbyła się w ZKPG Nr 20 ul. Gojawiczyńskiej 10.

Wręczanie medali Komisji Edukacji Narodowej przez Pomorską Kurator Oświaty / Fot. Dorota KwiatkowskaGośćmi specjalnymi tych obchodów był m.in.: Paweł Adamowicz - Prezydent Miasta Gdańska, Elżbieta Wsilenko - Pomorska Kurator Oświaty, radni oraz przedstawiciele związków zawodowych i Związku Nauczycielstwa Polskiego. Część artystyczną wydarzenia otworzyły pieśni, tańce i recytacje wykonane przez uczniów. Następnie głos zabrała Elżbieta Wasilenko, która podkreśliła, że w pracy nauczyciela zawsze ma się świadomość trudów i problemów, z jakimi trzeba się ciągle borykać, ale i tego, że jest to praca potrzebna. Jej zdaniem zawód ten jest jednym z nielicznych, które podejmuje się z powołania i który wykonuje się nie tylko głową, ale i sercem. - Jesteśmy tutaj po to, aby złożyć wam hołd za waszą pracę i trud włożony w wychowanie dzieci, za zapalanie błysku w ich oku. Życzę wam, aby ten błysk nigdy nie zniknął - powiedziała Pomorska Kurator Oświaty. - Dziękuję za wasze ponadprzeciętne zaangażowanie i wysiłek, za to, że odciskacie pozytywne piętno na gdańskich dzieciach - dodał Paweł Adamowicz.

W dalszej części uroczystości wręczono 24 nauczycielom medale Komisji Edukacji Narodowej, a następnym szesnastu nagrody Pomorskiego Kuratora Oświaty. Z kolei z rąk prezydenta Gdańska nagrody pieniężne w wysokości 5 294 zł brutto odebrało 79 pedagogów. Wszyscy laureaci zostali w ten sposób wyróżnieni za szczególne osiągnięcia w pracy z uczniami, zarządzaniu oświatą oraz działania na rzecz edukacji i wychowania dzieci i młodzieży. Wielu z nich jest organizatorami lub koordynatorami konkursów z dziedzin nauki, sztuki i kultury, czy też autorami programów o znaczeniu wychowawczym. Odnoszą również sukcesy ze swoimi podopiecznymi w całym szeregu olimpiad.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała przedstawicielka związków zawodowych, która życzyła nauczycielom, aby ich praca była doceniana także na co dzień. - Bądźcie aktywni, bądźcie zawsze ze swoimi uczniami - ich uśmiech jest największą nagrodą. Bądźcie dumni ze swojej pracy i wykonujcie ją dalej najlepiej, jak potraficie - powiedziała. Z kolei przedstawicielka Zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego złożyła pedagogom wyrazy uznania za ich zaangażowanie. - Życzę wam, aby za kilka lat uczeń, który był pod waszą opieką przyszedł i sam podziękował wam za pracę i wychowanie - powiedziała.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.