Facebook Google+ Twitter

Gdańszczanie rzucili się na bankomat. Maszyna wypłacała podwójnie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-04-16 19:46

Mogłoby się wydawać, że takie sytuacje zdarzają się jedynie w filmach. Bowiem nie lada niespodziankę swoim klientom w Gdańsku Wrzeszczu sprawił w miniony weekend PKO BP.

 / Fot. Andreas/Wikipedia/własnośc publiczna/Ta historia zdarzyła się naprawdę. W nocy z soboty na niedzielę, przy jednym z bankomatów PKO BP w Gdańsku Wrzeszczu, zaczęła się tworzyć olbrzymia kolejka. Wciąż przybywały nowe osoby, tak jakby to był jedyny działający bankomat w Trójmieście, a następnego dnia miałoby zabraknąć pieniędzy.

Przyczyną nagłego poruszenia było źle działające urządzenie, które wypłacało dwa razy więcej środków, niż chciał klient, a nadwyżki nie odliczało z konta. Wieść o tym rozeszła się lotem błyskawicy.

Bank PKO zapewnia, że wszyscy klienci, którzy pobrali dodatkowe pieniądze w tym czasie w szwankującym bankomacie będą musieli je oddać. Najlepiej, aby zrobili to dobrowolnie.

Przy urządzeniu są kamery monitoringu. Każda dokonana transakcja została zapisana. Teraz bank będzie dochodził zwrotów dodatkowo wypłacanych sum. "Nasze serwisy już zostały powiadomione i pracują w tym kierunku. Wszyscy klienci, którzy faktycznie dostali więcej pieniędzy, proszeni są o zwrot nadwyżki" - mówiła przedstawicielka banku.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

żaba w studni

kombinowała
tanczyła
wiersze pisała
wreszcie zbaraniała
zzieleniała
i dobrze jej tak

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeden ze znanych adwokatów z Trójmiasta mówił, że bankowi będzie bardzo trudno odzyskać pieniądze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

System informatyczny banku weryfikuje zadeklarowane kwoty na karcie i niebawem zacznie się windykacja nienależnych wypłat .
Czy nie lepiej oddać samemu ? Cudze nie tuczy .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Aneto, skoro zwraca Pani pieniądze nawet wtedy, gdy kasjerka za dużo Pani wyda, to jest Pani wzorem godnym naśladowania :) Dobrze wiedzieć, że zdarzają się jeszcze uczciwy ludzie :) Na co dzień mam styczność z handlem i widzę jak ludzie potrafią być nieuczciwi. Nie dziwię się więc po części, że Panią Darię rozbawiła wypowiedź dotycząca proszenia o zwrot nadwyżki. Chodzi mi o to, że uczciwość ludzi w dzisiejszych czasach jest bardzo wątpliwa, więc zwrotu tej gotówki z bankomatu należałoby wymagać pod presją jakichś konsekwencji, a nie o niego prosić. Poza tym ludzie, którzy brali te pieniądze, zdawali sobie pewnie sprawę, że jest to bezprawne i już samo to stawia ich w złym świetle...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daria Magdalena Marzec Dzisiaj 11:32 0 / 0
"Wszyscy klienci, którzy faktycznie dostali więcej pieniędzy, proszeni są o zwrot nadwyżki." - rozbawiła mnie ta wypowiedź :)

Przyznam, że zwracam nie należne mi pieniądze nawet wtedy, gdy kasjerka przez pomyłkę zbyt dużo mi wyda. Pomijając wszystko inne, czułabym się jak złodziej. Według pani Darii pewnie jestem frajerem? Czy źle zrozumiałam rozbawienie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszelkie wypłaty dokonane z bankomatu w Gdańsku Wrzeszczu zostały zarejestrowane przez system monitoringu, a każda z transakcji została odnotowana w systemie transakcyjnym PKO Banku Polskiego. PKO Bank Polski będzie dochodził zwrotu bezprawnie pobranych z bankomatu nadpłaconych pieniędzy na podstawie właściwych przepisów Kodeksu Cywilnego zarówno od klientów PKO Banku Polskiego jak i klientów innych banków. W przypadku osób które pobrały gotówkę z wadliwego bankomatu, a nie są klientami PKO Banku Polskiego, PKO Bank Polski przekaże do innych banków informacje o numerach kart wraz z wykazem wartości transakcji nadpłaconych.
Ponadto w przypadkach, w których doszło do umyślnego skorzystania z nadpłat dokonywanych przez bankomat - istnieje możliwość dochodzenia odszkodowania nie tylko od osób, które (umyślnie) takie nadpłaty pobrały, ale także od osób, które do takiego zachowania nakłaniały lub w nim pomagały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

... a gdyby wypłacił połowę, a zaksięgował całość , czy żądanie zwrotu gotówki od banku też by rozbawiało??

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wszyscy klienci, którzy faktycznie dostali więcej pieniędzy, proszeni są o zwrot nadwyżki." - rozbawiła mnie ta wypowiedź :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.