Facebook Google+ Twitter

Gdańszczanie wyrzucani z mieszkań przez Niemców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-06 16:52

Lokatorzy kamienicy przy ulicy Polanki w Gdańsku nadal walczą o swoje mieszkania. Chodzi o budynek, który ma trafić do spadkobierców poprzedniego niemieckiego właściciela.Jutro sprawę rozpatrzy sąd apelacyjny.

Mieszkańcy tymczasem zaapelowali do prezydenta Gdańska, by w razie niekorzystnego dla nich wyroku zapewnił im w trybie nadzwyczajnym mieszkania zastępcze, a tam - co podkreślali - godziwe warunki życia. Niektórzy z lokatorów mieszkają w budynku od blisko 60 lat.

Mieszkańców wsparli gdańscy radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy zarzucają prezydentowi miasta, że nie troszczy się należycie o lokatorów kamienicy. Tymczasem wiceprezydent Maciej Lisicki kolejny raz powtórzył, że budynek nigdy do miasta nie należał, a był jedynie w jego zarządzie.

Zapewnił też, ze lokatorzy otrzymają mieszkania zastępcze w nadzwyczajnym trybie, bo stosowna uchwała została już przyjęta i weszła w życie. Uchwała przewiduje, że lokatorzy, którym właściciel prywatny wypowiedział umowę najmu, dostają od miasta mieszkania zamienne w trybie natychmiastowym.

Gdański sąd apelacyjny zajmie się sprawą jutro. Władze miasta spodziewają się, ze podtrzyma wyrok sądu pierwszej instancji, który nakazał zwrot kamienicy spoadkobiercom poprzedniego właściciela

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.