Facebook Google+ Twitter

Gdańszczanin bez ucha nie mógł złożyć wniosku, bo miał zdjęcie niezgodne z ustawą

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-01-09 08:28

Waldemar B. pojawił się w gdańskim Urzędzie Miejskim by wymienić dowód osobisty. Chciał złożyć wniosek. Tyle, że pracująca w okienku urzędniczka go nie przyjęła. Pan Waldemar miał zdjęcie, na którym nie było widać lewego ucha. Problem w tym, że mężczyzna ucha nie ma od urodzenia. Tego jednak urzędniczka nie sprawdziła.

- To naprawdę tragiczna pomyłka - usprawiedliwia swoją podwładną Danuta Galica, kierownik referatu dowodów osobistych w gdańskim urzędzie. - Urzędniczka zakwestionowała zdjęcie, bo ustawa wyraźnie mówi, że lewe ucho musi być widoczne. Na fotografii zakryte było włosami. Trudno się domyślić, że chodziło o ukrycie mankamentu urody. Gdyby ten pan przyznał się do swojej niepełnosprawności, nie byłoby sprawy. W przypadku odstępstw urzędnik przyjmuje wniosek, a sam sporządza pismo, dlaczego się tak dzieje.
Waldemar B. był na tyle zdumiony zachowaniem urzędniczki, że od okienka odszedł. Cała sprawa wyszła na jaw później. Błąd urzędniczki polegał jednak nie tylko na małej spostrzegawczości, ale i na zaniechaniu. Nie sprawdziła ona adnotacji w starym dowodzie. W rubryce znaki szczególne widniał zapis, że Waldemar B. ucha nie ma.
Zapytaliśmy panią kierownik, co by było, gdyby któryś z interesantów nie miał na przykład oka? - Nic. Wniosek zostałby przyjęty. Ustawa określa wyłącznie jak powinno zostać sfotografowane lewe ucho - odpowiedziała Danuta Galica.
Po ujawnieniu sprawy przez "Fakt" mężczyzna został ponownie zaproszony do magistratu. Wniosek złożył bez kolejki. Został też przeproszony. Urzędniczka nie zostanie ukarana przez zwierzchników. Spotyka się za to z komentarzami kolejnych klientów.


<a href="http://ads.naszemiasto.pl/adclick.php?n=bde92aa5" target="_blank"><img src="http://ads.naszemiasto.pl/adview.php?n=bbde92aa5&amp;what=zone:402&amp;target=_blank&amp;source=gdansk" border="0" alt="" /></a>


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.