Facebook Google+ Twitter

GDDKiA: Mimo oszczędności inwestycje drogowe są bezpieczne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-03 21:15

Rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Andrzej Maciejewski zapewnił, że mimo rządowych oszczędności budżetowych inwestycje drogowe w Polsce są bezpieczne.

Gość Programu 1 Polskiego Radia podkreślał, że oszczędności obejmą głównie administrację i nie będą miały wpływu na budowę dróg i autostrad. Wyjaśnił, że resort infrastruktury szuka oszczędności, podobnie jak Generalna Dyrekcja Dróga Krajowych i Autostrad, ale nie dotkną one tego, na co wszyscy czekają, czyli budowy dróg i zarządzania nimi.

Andrzej Maciejewski wyjaśnił, że przyjęty przez poprzedni rząd program budowy autostrad i dróg ekspresowych, został już w październiku ubiegłego roku zmodyfikowany i dostosowany do realiów. Podkreślił, że to urealnienie pokazało, iż założenia z 2007 roku były dokonywane nieco na wyrost, w związku z tym te inwestycje trzeba było przygotowywać dodatkowo.

Andrzej Maciejewski przypomniał, że zgodnie z tym programem w 2009 roku na inwestycje drogowe przeznaczonych jest 28 miliardów złotych. Zapewnił, że pieniądze te przeznaczone zostaną na inwestycje, które mają stuprocentową gwarancję rozpoczęcia i generowania wydatków dla Skarbu Państwa.

Blisko 10 miliardów złotych na te inwestycje będzie pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego, do którego trafiają między innymi pieniądze z opłaty paliwowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.