Facebook Google+ Twitter

GDDKiA zrywa umowę na autostradę A1

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-15 16:04

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała kontrakt z firmą Alpine Bau na budowę 18 kilometrowego odcinka autostrady A1. Austriacka firma budowała fragment autostrady od węzła Świerklany do granicy z Czechami.

GDDKiA twierdzi, że firma budowlana ponosi winę za rozwiązanie kontraktu, bo notorycznie spóźnia się z wykonywaniem robót. Do dziś - według harmonogramu - powinno być wybudowane trzy czwarte autostrady, a wykonano jedynie połowę prac na tym odcinku.

Zdaniem Generalnej Dyrekcji, wykonawca miał jedynie 69 pracowników fizycznych na placu budowy, a powinno być ich kilkuset.

GDDKiA zamierza też obciążyć konsorcjum Alpine Bau GmbH karą w wysokości 15 procent wartości kontraktu, czyli około 40 milionów euro. W połowie przyszłego roku ma być ogłoszony przetarg na nowego wykonawcę tej części autostrady.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że odcinek autostrady A1 od węzła Świerklany do granicy z Czechami będzie gotowy przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.