Facebook Google+ Twitter

GDKiA: Wydaliśmy więcej niż w zeszłym roku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-06 15:40

Rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyjaśnia, że GDDK wydała do końca maja o blisko 100 procent więcej pieniędzy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

"Gazeta Prawna zarzuca GDDK, że z zaplanowanych na ten rok 32 miliardów złotych na budowę dróg, wydała do końca maja zaledwie 5 miliardów 700 milionów.

Rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Andrzej Maciejewski podkreśla, że w tym roku zostanie wydana największa po 1989 roku suma pieniędzy na budowę autostrad. Będzie to kwota około 25 miliardów złotych, jak na razie wydano z tej puli około 6 miliardów co oznacza wydatki dwukrotnie większe od ubiegłorocznych.

Andrzej Maciejewski wyjaśnia, że do maja wydano tylko blisko 6 miliardów złotych dlatego, że najwięcej robót budowlanych wykonuje się w miesiącach letnich, kiedy to wykonywane są najdroższe prace. Dlatego, ile uda się wydać na budowę dróg w tym roku, okaże się tak naprawdę po zakończeniu sezonu budowlanego.

W tym roku zakończy się wiele postępowań, które pozwolą na budowę kilkunastu odcinków dróg i autostrad. Zostaną ogłoszone wszystkie przetargi na budowę autostrad, które muszą być oddane do 2012 roku między innymi na odcinki między Krakowem i Tarnowem oraz Łodzią i Warszawą.
W pierwszym półroczu tego roku ogłoszono przetargi na 608 kilometrów dróg, w tym: 360 kilometrów autostrad, 148 kilometrów dróg ekspresowych i 100 kilometrów autostrad.

Prace budowlane toczą się obecnie na ponad 700 kilometrach dróg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.