Facebook Google+ Twitter

Gdy autor złakniony jest chwały...

Już drugi raz zdarzyło się w Wiadomościach24.pl, że ktoś się „zwielokrotnił”, to znaczy założył jedno lub kilka kont i plusował swoje artykuły. Nie można wykluczyć, że taka sytuacja jeszcze się powtórzy. Dlatego zachęcam do lektury.

Fot. Tomasz Kowalski Wszyscy czytelnicy naszej gazety ostatni przypadek mieli niemal przed nosem. Bo też przekręt zrobił jeden z autorów, który w błyskawicznym tempie wbił się do czołówki, przekraczając granicę stu punktów. Jednak jak szybko poszybował na czoło rankingu, tak gwałtownie zamilkł. Dziwne.

Aż do dzisiaj wydawało mi się to dziwne. Wielokrotnie zastanawiałem się, czemu autor nie pisze, nie przysyła nowych zdjęć, które były przecież bardzo fajne. Ale sprawę wydawał się tłumaczyć fakt, że zarejestrował się w lipcu, a zaczął przysyłać materiały dopiero pod koniec roku. Cóż, widocznie pisze „w nagłych zrywach”...

I chyba jeszcze długo nie zorientowałbym się w czym rzecz, gdyby nie fakt, że postanowiłem sobie oglądnąć dawne galerie autora. I nagle coś mnie uderzyło. Wszystkie komentarze zostały wystawione przez użytkowników, o których od tamtej pory słuch zaginął oraz miały tę samą długość, nie przekraczającą jednej linijki. Powtarzały się w nich podobne sformułowania i błędy. Zacząłem przeglądać profile komentujących osób. Niektóre miały daty rejestracji, które dzieliły minuty. Ale przyznam się Wam, że wciąż nie mogłem uwierzyć, że to wszystko to „kit”. Dopiero jeden z komentarzy Witolda Janowicza pod nieszczęsną galerią przekonał mnie, że nie tylko ja nabrałem podejrzeń. Z jednego komputera szedł strumień plusów i komentarzy!

Po co opisuję to wszystko? Bo to, jak napisał Paweł Nowacki kiedy zostało wykryte pierwsze oszustwo, część historii Wiadomości24.pl. Sensacyjnej historii, można by powiedzieć. To także nauka dla nas wszystkich: kłamstwo ma krótkie nogi, a oszusta można wykryć, nie mając możliwości sprawdzenia jego IP. Wystarczy zachować czujność, a tej, zdaje się, zabrakło nam wszystkim.

Ale jest w tym wszystkim jeszcze coś. To, co jest właśnie najdziwniejsze. Otóż te osoby, które zostały zdemaskowane, pisały często bardzo wartościowe teksty i, jeśli wolno mi wyrazić tu przypuszczenia, bo przecież nie znam ich osobiście, są to chyba ludzie pełni poświęcenia w pisaniu, fotografowaniu, pomaganiu innym, czy po prostu pracy. Dlaczego podejmują zatem takie głupie kroki? Łudzą się, że się uda? Tak im się dokądś spieszy? Szukają poklasku od zaraz? Nie potrafię odpowiedzieć na te pytania. Zresztą, tak naprawdę to chyba oni sami muszą znaleźć odpowiedź. A my... Pamiętajmy, że zdyskwalifikowani zawodnicy mają prawo wrócić do gry.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

ja i tak przywiązuję większą uwage do ilościu napisanych artykułów niz do samej punktacji...a i tak mam autorów których czytam po prostu zawsze:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale że się komuś chciało zakładać tyle fikcyjnych kont, by sobie przyznawać punkty?! Megalomania do potęgi.+ za temat

Komentarz został ukrytyrozwiń

trzy pióra gratuluję

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ oczywiście

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ania Warga. Zamość: - Adasiu z wypiekami czytam tfoje texciki. Zaooowashcie isz autor pisze rowniesh dużo ciekawych felitonoof i forewer stoi na posteroonQ

Maurycy Beniowski. Zduńska Wola: - Dziękuję za ten materiał. To naprawde potrzebne i naprawdę warto było o tym wspomnieć.

Konstanty Szynka. Gdańsk: -Jako członek Solidarności popieram ten artykuł. Powinno się o tym mówić i o tym pamiętać Dziękuję Ci

Kazimierz Marchewski. Uniejów: -Ja nie jestem w Solidarnosci ale uważam, że o takich wydarzeniach nie wolno milczeć. Adamie wielki plus

Sonia Korcipa: -Trochę znam się na fotografiach i uważam, że zdjęcie do twojego artykułu jest niezwykle intrygujące

MN;) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

no też racja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysiu, mnie się zrobiło przykro, bo poczułam jakby ten facet psuł coś, co jest fajne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie - plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ja wręcz przeciwnie - wkurzyłem się, bo takie rzeczy nie mogą mieć miejsca:/ i jakoś mi go nie jest żal czy coś w tym stylu. Może jestem okrutną kreaturą, ale zwyczajnie mnie to irytuje czasami. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Również miałem podejrzenia, szczególnie gdy po moich słowach krytyki na temat publikacji tegoż autora, mało konstruktywne, negatywne komentarze momentalnie pojawiły się przy jednym z moich materiałów. Co ciekawe - w momencie, gdy materiał był już dawno poza pierwszą stroną działu. Zbagatelizowałem sprawę, bo co chwilę można się natknąć na niespełnionych użytkowników Internetu. Wbrew pozorom problem jest bardzo powszechny na wszelkiego rodzaju forach, galeriach, grupach dyskusyjnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.