Facebook Google+ Twitter

"Gdy budzą się demony"

Opowieść o miłości i heroizmie w świecie zdominowanym przez zazdrość, nienawiść i przemoc. To także przenikliwy dramat ukazujący siłę przebaczenia w zrywaniu łańcuchów z przeszłości. Akcja filmu toczy się podczas hiszpańskiej wojny domowej.

www.gdybudzasiedemony.pl / Fot. materiały prasowe Jednym z bohaterów filmu jest św. Josemaria Escriva, założyciel OPUS DEI. Opowieść sięga początków XX wieku: Manolo i Josemaría są przyjaciółmi z dzieciństwa. Josemaría, którego życie naznaczone jest serią tragicznych śmierci, zostaje młodym, pełnym nadziei kapłanem.

Manolo – syn zimnego i bogatego przemysłowca – rośnie w nienawiści do związków i rewolucji. Kiedy Hiszpania dzieli się na dwa obozy, Manolo sympatyzuje z grupą nacjonalistów i zostaje szpiegiem, infiltrując szeregi republikanów. Podwójne życie Manolo komplikuje się jeszcze bardziej, gdy zaczyna odczuwać zazdrość przeradzającą się w obsesję na punkcie pięknej węgierskiej rewolucjonistki - Ildiko (Olga Kurylenko), która odrzuca go dla odważnego przywódcy rewolucjonistów - Oriola (Rodrigo Santoro).

W tym czasie, w Madrycie, młodemu kapłanowi, Josemaríi, udało się zjednoczyć grupę idealistycznych studentów katolickich. Podczas gdy republikanie podpalają kościoły i strzelają do kapłanów na ulicach, on uczy swoich podopiecznych jak przebaczać, prosząc ich, aby stawili opór błędnemu kołu przemocy

W filmie „Gdy budzą się demony” Rolanda Joffe, (reżysera m. in. "Misji" i "Pól śmierci") w rolach głównych występują: Charlie Cox, Wes Bentley, Olga Kurylenko i Dougray Scott.

Film miał pojawić się w polskich kinach w 2012r., jednak z niejasnych do dziś powodów jego premiera została wówczas odwołana. Film nie jest także wydany na DVD. Wszelkie prawa do filmu na rynku polskim ma firma KONDRAT-MEDIA, której udało się zainteresować obrazem wybitnego reżysera i niezwykłą tematyką prawie 100 kin w całej Polsce.

Informacje o filmie: http://gdybudzasiedemony.pl/

W Warszawie gramy w Kinie Luna
http://kinoluna.novekino.pl/repertuar.php?data=2014-06-25

Kinie Praha
http://www.kinopraha.pl/repertuar

Kinie Wisła
http://www.novekino.pl/kina/wisla/repertuar.php

Zapraszamy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.