Facebook Google+ Twitter

Gdy człowiekowi źle...

Co robić, gdy życie sprawia, że myślisz "jak mi źle". Dlaczego inni mają wiele pieniędzy, inni są sławni, podziwiani? Zapytaj sam siebie, dlaczego jest ci źle. Jeśli tylko z tych powodów, to jesteś głupcem, a z głupcami nie rozmawiam!

Jeden z niewielu jeszcze pachnących kwiatów ciętych - frezja. / Fot. Oskar Kamiński Ale co mi tam, kolejne doświadczenie zawsze coś wniesie do życia. Zacznijmy od słowa "wniesie". Co Ty wniosłeś, że chcesz innym wystawiać rachunki! Spójrz na siebie i odpowiedz na pytanie: Czy jestem głodny i chory? Znam wielu tych sławnych, którzy oddaliby część majątku za Twoje zdrowie. Znam miliony głodnych dzieci, które chciałyby chociaż raz być tak najedzone jak ty.

Jest tylko kilka powodów sprawiających człowiekowi ból i uprawniających do złego samopoczucia: choroba, śmierć najbliższych, gwałt zadany bezbronnym, wojna i bezradność wokół otaczającego nas zła.

Ponieważ mam dobry dzień, dam ci złotą radę. Poszukaj wokół siebie wartości, dla których warto żyć. Zostań wolontariuszem, pomóż w hospicjum, a może w schronisku dla zwierząt.
Nie, to nie dla Ciebie? Skoro zazdrościsz, to nikomu nie pomożesz.

Co to za złote rady?! Wyciągnę tego asa z rękawa. Zakochaj się. Pytanie czy potrafisz? Tu nie chodzi o to, aby jak to młodzi mówią, wyrwać laskę. Tu nie chodzi o szybki, brudny sex. Tu nie chodzi o sypialniane wygibasy. Tu chodzi o miłość!

Zacznij od poezji. Żeby zrozumieć to słowo poczytaj Asnyka, Leśmiana, Pawlikowską czy Zawistowską. Później rozejrzyj się, może gdzieś w parku zobaczysz ludzi, którzy nie obściskują się na ławce, ale patrzą sobie w oczy z oddaniem, którzy trzymają się za ręce tak, że nawet Pudzian, by ich nie rozerwał. Podejdź do nich i zapytaj: Czy Wy się kochacie? Śmiało, na pewno ci odpowiedzą.

Ludzie kochający siebie są wypełnieni dobrem i współczuciem dla tych, którym tego daru nie dano. Bo tego się nie daje! Miłość, ta prawdziwa wymaga czasu, poznania. Tu nie ma nic za darmo. Lojalność, szczerość, wyczekiwanie na ten moment, kiedy nawet po kilku godzinach bez niej czy bez niego czujesz ból. Kiedy później na widok ukochanej osoby czujesz się jak na pierwszej randce, tak, to wtedy jest Miłość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

5*.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życzliwość bezinteresowana dla innych, szacunek do samego siebie i optymistyczne spojrzenie w przyszłość...
Wtedy każdy z nas może też powiedzieć : Mam Dobry Dzień :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za powitanie i wszystkie dobre słowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mariusz, na Boga "wierzy" się przez "rz". To nie szachy. Daj znać jak miłość Cię znajdzie. Już ona to potrafi.
Też mi się bardzo podoba, że miłość "wymaga czasu, poznania". Tekst daje do myślenia, a przedtem podczas czytania trzeba myśleć. Witamy w serwisie debiutanta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny tekst;)Co tam pieniądze,sława.......;)Nic nie trzeba rozumieć, nie musimy zaczynać od poezji ,nie musimy rozglądać się,wyczekiwać ,miłość przyjdzie sama.........i czujemy motylki w brzuchu,i wszystko staje się nie ważne,proste,kolorowe.
Mariuszu;)Jestem pewna ,że nie raz zakochasz się;);)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ś

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie wieże w miłość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

;)))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miłość, wymaga czasu, poznania))
Tekst ładnie napisany.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.