Facebook Google+ Twitter

Gdy dobrze życzysz PO to głosuj na Dudę

Platforma tak się bała dobrego wyniku lewicy, że wypromowała Kukiza. W tej swojej kalkulacji Platforma się przeliczyła, gdyż nie przewidziała tak dobrego wyniku. To był błąd PO, bo wyborcy lewicy w II turze poparliby Komorowskiego. A tak?

 / Fot. Leszek Worobiej
Platforma tak się bała dobrego wyniku Magdaleny Ogórek, że wypromowała Kukiza. W tej swojej kalkulacji Platforma się przeliczyła, gdyż nie przewidziała, że Kukiz osiągnie aż tak dobry wynik. Tutaj sztabowcy PO popełnili błąd, bo elektorat Magdaleny Ogórek w II turze poparłby Komorowskiego. Obecnie nawet przy poparciu Aleksandra Kwaśniewskiego, większość zwolenników Magdaleny Ogórek albo zostanie w domu, albo poprze Dudę.

Kogo poprze zbuntowany elektorat Kukiza? Coś mi się zdaje, że ten elektorat poprze jednak Dudę. Prezydent ubiegający się o reelekcję jest w znacznie gorszej sytuacji niż pozostali kandydaci, bo jego rozlicza się za potknięcia w całym okresie jego prezydentury. Druga kadencja prezydenta całkowicie zależy od opinii elektoratu o jego dotychczasowych osiągnięciach. Co ma zrobić prezydent, gdy tych osiągnięć było niewiele? Właśnie to co obecnie robi Bronisław Komorowski, czyli dokonuje gwałtownego przyśpieszenia.

Bronisław Komorowski tak gwałtownie przyśpieszył, że na zakrętach ociera się o śmieszność. Czy nie śmieszy wniesiony w ekspresowym tempie projekt ustawy określającej 40 letni staż pracy jako wiek przejścia na emeryturę? Taki projekt autorstwa SLD leży już od miesięcy w sejmowej zamrażarce i rząd jakoś nie kwapi się, aby poddać go pod dyskusję. Jaką mamy gwarancję, że projekt prezydenta zostanie pozytywnie przegłosowany w Sejmie? Premier powie nam, że obiecywał to prezydent który był tylko popierany przez PO.

Czy nie śmieszy wniosek prezydenta o przeprowadzeniu referendum w sprawie JOWów? Gdy Senat również ekspresowo poparł ten wniosek śmiech znacznie przybrał na sile? Wszystko to co „wprowadza się” się tak ekspresowo, wprowadza się dopiero po przegranej przez prezydenta pierwszej turze. Gdy Bronisław Komorowski przegra te wybory to ile jeszcze ustaw tak ekspresowo wprowadzi przed parlamentarnymi wyborami PO? Czy to nie będzie nasz sukces?

Znowu nadeszły wybory, w których wybierać musimy pomiędzy mniejszym i większym złem. Kto jednak chce dobra Polski, oraz kto chce pomóc PO, ten niech głosuje na Dudę. Dlaczego? Bo dla mnie mniejszym złem są jednak rządy PO, od rządów PiS-u.

Gdy „wysokiej rangi polityk” PO twierdzi, że politycy PO są zdesperowani, gdyż nawet zwycięstwo Komorowskiego nie daje gwarancji wygranej w najbliższych wyborach parlamentarnych, to dlatego Bronisław Komorowski powinien przegrać te wybory.

Gdy „wysokiej rangi polityk” PO twierdzi, że politycy PO są zdesperowani, gdyż nawet zwycięstwo Komorowskiego nie daje gwarancji wygranej w najbliższych wyborach parlamentarnych, to właśnie dlatego Bronisław Komorowski powinien przegrać te wybory.

Propaganda PO już krzyczy; „Sejm z Kukizem i Balcerowiczem, ale bez PSL i SLD”. Jeżeli Sejm ma zostać tak ukształtowany to gdzie podziała się Platforma i PiS? Platforma jednak liczy, że to ona przewodzić będzie tej koalicji. Czy propagandziści PO przypadkiem nie żyją w jakiejś innej rzeczywistości? Kukiz i Balcerowicz nie stworzyli jeszcze partii, a już PO wciąga ich do koalicji a sondaże podają wyniki. Czy to nie jest widoczna już desperacji PO?

Dla Polski tak jak i dla PO znacznie lepiej będzie jak prezydent przegra te wybory. Tylko przegrana prezydenta Komorowskiego zmusi działaczy PO do mobilizacja, a wygrana spowoduje euforię oraz to, że dalej będziemy tkwić w tym, co do tej pory było. Wszystko wskazuje na to, że wybory parlamentarne nie spowodują by jakaś strona mogła rządzić samodzielnie. PO potrzebować będzie kogoś do koalicji i ciekawe kto nim będzie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Panie Bartłomieju!
Wbrew pozorom elektorat lewicy w Polsce to około 35%. Niestety z wielu powodów elektorat ten jest teraz rozbity i zdezorientowany, rozproszony po wszystkich prawie partiach.
Sam jestem co prawda zwolennikiem lewicy, lecz nie zagłosuję na nią dopóki coś się w niej nie zmieni. Mam aż 71 lat i lewicę obserwuję już od dawien dawna, co nie znaczy że jestem jej fanatykiem.
To bardzo długi temat, wymagający osobnego opracowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Leszku, dopiero teraz przeczytałem ten artykuł i myślę, że odrobinę przecenia w nim Pan wielkość elektoratu lewicy. A w kwestii wyborów samorządowych, to wiadomo przecież kto wygra - koalicjant PSL :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komorowski przegrał! Duma została upokorzona!
Jak pisał K.C. Norwid;
"Jękły głuche kamienie
- Ideał sięgnął bruku - - "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.