Facebook Google+ Twitter

Gdy kobieta chce zajść w ciążę

Niezależnie od tego, czy kobiety właśnie starają się o dziecko, czy są na etapie, w którym bardzo chciałyby tej ciąży uniknąć, zazwyczaj wszelkie kalkulacje dni płodnych i niepłodnych przychodzą im z wielkim trudem.

testy owulacyjne / Fot. sxc.huNie wiąże się to oczywiście z jakimkolwiek brakiem kompetencji, ale z indywidualnymi kaprysami organizmu, który nie zawsze chce się zgodzić z matematyczną logiką. Cena tutaj jest jednak dość duża, więc warto poszukać alternatywnych metod, które pozwolą nam precyzyjnie ustalić okres, w którym będzie miała miejsce owulacja.

Zalety testów owulacyjnych


Pomóc mogą w tym przede wszystkim testy owulacyjne, w przypadku, których możemy liczyć na rzetelny wynik. Posiadają one cały szereg zalet: są dość wygodne w użyciu, łatwo dostępne oraz pozwalają w sposób bardziej dokładny od innych metod określić dni płodne. Test owulacyjny do użytku domowego charakteryzuje się również przystępną ceną, średnio jest to około dwudziestu złotych. Cena ta wydaje się jeszcze bardziej korzystna, jeśli weźmiemy pod uwagę jego przydatność.

Kilka uwag przed badaniem


Zanim przystąpimy do badania, koniecznym jest precyzyjne określenie długości własnego cyklu. Jeśli dobrze znamy swój organizm, nie będzie to trudnym zadaniem. Aby wyznaczyć dzień rozpoczęcia badania, należy do średniej liczby naszego cyklu doliczyć liczbę, która jej odpowiada. W przypadku standardowego 28-dniowego cyklu, będzie to 11. Dokładną tabelę znajdziemy w opakowaniu, w którym umieszczony był test owulacyjny. Powinnyśmy także pamiętać, że badania nie należy wykonywać się w godzinach porannych i warto zadbać o to, aby ich godzina była zbliżona każdego dnia, wtedy uzyskany wynik będzie pewniejszy.

Wynik dodatni czy ujemny?


Wiele pytań i niejasności dotyczy odczytania wyników badania, a tutaj zasada jest banalnie prosta. Wynik dodatni uzyskujemy wtedy, kiedy pasek w sferze testowej i w sferze kontrolnej jest tak samo intensywny. Jeśli natomiast pasek kontrolny jest jaśniejszy lub w ogóle się nie pojawił, oznacza to wynik ujemny. Może także dojść do sytuacji, kiedy nie zobaczymy żadnego z pasków. Wtedy powinnyśmy powtórzyć badanie jeszcze raz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zyga
  • Zyga
  • 14.06.2012 21:35

Czy to ma być reklama testów owulacyjnych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.