Facebook Google+ Twitter

Gdy miasto zalewa "Fala upału"

Tajemnicze morderstwo, śmiertelne sekrety, wielu podejrzanych i mozolne śledztwo w niemiłosiernym upale - tak można opisać książkę Richarda Castle'a (głównego bohatera serialu "Castle").

okładka / Fot. wydawnictwo 12 posterunekNowy Jork przeżywa falę 40-stopniowego upału. Miasto jest jak piec, a po chodnikach idzie się niczym po mokrym piasku. Trudno jest się skoncentrować w takich warunkach, a co dopiero prowadzić sprawę o morderstwo. Niestety w ten upalny dzień detektyw Nikki Heat zostaje wezwana na miejsce zbrodni.

Ofiara zostaje znaleziona na chodniku tuż pod hotelem Guilford z poważnymi urazami głowy, szyi i klatki piersiowej oraz ze zmasakrowaną twarzą. Nie jest to przyjemny widok, gdyż ktoś wyrzucił go z balkonu. Parasole kawiarniane i kamienne ściany budynku również nosiły ślady zaschniętej krwi, odłamków lodu i fragmentów tkanki. Okazuje się, że to Matthew Starr, potentat nieruchomości, który naraził się wielu osobom. Kto z nich miał motyw, by go zabić?

Pani detektyw nie ma łatwego zadania i nie chodzi jedynie o warunki klimatyczne. Komisarz ściąga jej na głowę Jamesa Rooka, laureata Nagrody Pulitzera, który ma obserwować policjantów przy pracy na potrzeby swojego nowego artykułu. Nie trzeba chyba dodawać, że ciągle dowcipkujący i wtrącający się do wszystkiego Rook, początkowo drażni panią detektyw.

Nikki Heat to twarda, profesjonalna, a w dodatku seksowna policjantka, która nie cofnie się przed niczym, by dojść do prawdy. Z kolei James Rook to przystojny i niezwykle pociągający dziennikarz, który niestety lansuje się na supergwiazdę. Na pierwszy rzut oka widać, że tych dwoje coś do siebie ciągnie. Jedno jest pewne, stanowią oni mieszankę wybuchową...

Muszę przyznać, że do tej pory nawet nie słyszałam o serialu Castle. Jednak specjalnie obejrzałam jeden odcinek, by mieć ogólne pojęcie. Okazuje się, że Rick Castle pisał tę książkę przez pierwszych kilkanaście odcinków, więc musiała mieć odniesienie do serialu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.