Facebook Google+ Twitter

Gdy na receptę wkradnie się błąd. Kilka rad dla pacjenta

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-04-25 10:22

Każdego dnia w wielu krakowskich aptekach, zdarza się odmowa realizacji recepty z uwzględnieniem należnych zniżek, wynikających z ubezpieczenia. Dlaczego tak się dzieje i co zrobić w takim wypadku? Poniżej kilka rad dla pacjenta.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:FlattenedRoundPills.jpg&filetimestamp=20070529100254Podstawą realizacji recepty jest właściwa data wystawienia druku. Określa ona ważność recepty, czyli mówiąc wprost, po jakim czasie od wizyty u lekarza przysługuje nam zniżka na lek. I tak:

30 dni - oznacza dokładnie 30, a nie miesiąc (czyli np. 31 dni); dotyczy to większości leków refundowanych, czyli głównie tych, które nie są antybiotykami

7 dni – dotyczy antybiotyków oraz wszystkich recept wypisanych na dawnych pogotowiach ratunkowych, czy obecnie tzw. SORach (Szpitalny Oddział Ratunkowy)

Równie ważna pieczątka...


Na recepcie muszą też znaleźć się 2 pieczątki: zakładu świadczącego usługi zdrowotne oraz samego lekarza. Pieczątka zakładu musi zawierać pełną nazwę firmy, adres siedziby, numer telefonu oraz REGON, niezbędny do prawidłowej realizacji recepty. W dolnej części druku znajduje się miejsce na pieczątkę lekarza, z jego imieniem, nazwiskiem oraz numerem prawa wykonywania zawodu.

Dodatkowo, przy każdej poprawce, wykonanej na recepcie przez lekarza, musi znaleźć się jego pieczątka z własnoręcznym podpisem.

Sposób dawkowania i ilość opakowań...


Również nie bez znaczenia pozostaje sposób dawkowania, zapisany na recepcie. Jeśli zapis obejmuje więcej niż 2 opakowania leku, pozycja musi zawierać opis dawkowania, dobrany w taki sposób, by czas stosowania preparatu nie przekraczał 90 dni. W innym przypadku ilość wydanego leku zostanie odpowiednio zmniejszona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.