Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33950 miejsce

Gdy odchodzi szef działu. Zmiany w "Tygodniku Powszechnym"

Marek Zając odchodzi z redakcji "Tygodnika Powszechnego". Zastąpi go dotychczasowy sekretarz redakcji - Michał Okoński.

Dotychczasowy szef działu religijnego „Tygodnika Powszechnego” zmienia otoczenie. Marek Zając dołączy do zespołu ogólnopolskiego projektu Polskapresse (cyt. za Press.pl). Zmiana nastąpi w maju. Zając ma za zadanie współtworzyć dział zagraniczny.


Kto i kogo zyska

 


Jedno „otoczenie” zyska świetnego dziennikarza, a drugie? Dział religijny stracił dziennikarza, który udowadniał, że mimo młodego wieku, można pisać o religii i Kościele w sposób rozsądny i wyważony. To chyba przykład dla wielu.

 

Marek Zając (ur. 1979 r.) opublikował wywiad-rzekę z bp. Tadeuszem Pieronkiem "Kościół bez znieczulenia". W 2006 r. otrzymał dziennikarską Nagrodę "Ślad" im. bp. Jana Chrapka. Kiedy odbierał nagrodę, mówił, że to dla niego bardziej zobowiązanie, niż wyróżnienie.

Można pytać: dlaczego zrezygnował? Kwestie finansowe, różnice w poglądach, chęć zmian? Nie wiemy. Wiadomo, że przybyło argumentów tym wszystkim, którzy twierdzą, że w „Tygodniku” źle się dzieje. A takie opinie słyszałam wiele razy: to już nie ta gazeta, co kiedyś…   Dziennikarz nie zrywa łączności z gazetą, nadal będzie tam publikował, jednak już nie jako członek redakcji.

Czy to – jak przeczytałam w jednym z komentarzy – „koniec pewnej epoki” dla „Tygodnika”, dla czytelników? A może lepiej, rozsądniej skoncentrować się na tym, jak wiele możemy się od siebie nauczyć: jak pisać z rozwagą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeden z moich ulubionych dziennikarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.