Facebook Google+ Twitter

Gdy rozmowy nie przynoszą rezultatu. Manifestacja związkowców we Wrocławiu

"Tak" dla europejskiej solidarności. "Tak" dla miejsc pracy i praw pracowniczych. "Nie" dla polityki cięć - pod takim hasłem demonstrowali 17 września we Wrocławiu ludzie pracy zrzeszeni w Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych.

 / Fot. Jan Poniatowski- Związki zawodowe w Polsce i Europie są za dialogiem i rozmowami. Ale jeśli rozmowy nie przynoszą rezultatu, trzeba wychodzić na ulice.
Spotykamy się nieprzypadkowo we Wrocławiu, bo tu się spotykają ci którzy doprowadzili do tego kryzysu czyli ministrowie finansów i szefowie banków centralnych – mówił podczas konferencji, w przeddzień euromanifestacji we Wrocławiu, przewodniczący NSZZ „Solidarność” - Piotr Duda.

Do Wrocławia przyjechali przedstawiciele około 30 organizacji związkowych zrzeszonych w Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych. m.in. z Czech, Niemiec, Węgier, Litwy, Portugalii, Hiszpanii, Norwegii. / Fot. Jan PoniatowskiJan Guz, przewodniczący OPZZ zauważył, ze jako reprezentatywne organizacje kraju, który sprawuje prezydencję, mają szczególny obowiązek stanąć w obronie świata pracy, bowiem rządy nadużywają swojej władzy i praw. Stwierdził, że związki zawodowe jednogłośnie opowiadają się za Europą socjalną i stają w obronie dialogu społecznego.

Do Wrocławia przyjechali przedstawiciele około 30 organizacji związkowych zrzeszonych w Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych. m.in. z Czech, Niemiec, Węgier, Litwy, Portugalii, Hiszpanii, Norwegii.

 / Fot. Jan PoniatowskiLiczne przybyli również członkowie NSZZ „Solidarność” oraz polskich organizacji związkowych, które nie są afiliowane w EKZZ - Forum Związków Zawodowych, czy związek zawodowy policjantów.

Ponad 20-tysięcznej rzeszy demonstrantów przewodziło kierownictwo Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych, z sekretarz generalną organizacji Bernadette Segol oraz szefami OPZZ i NSZZ „Solidarność” - Janem Guzem i Piotrem Dudą.

„TAK dla europejskiej solidarności, TAK dla miejsc pracy i praw pracowniczych, NIE dla polityki cięć” - demonstrowali solidarnie związkowcy z Polski i kilkudziesięciu krajów Europy. / Fot. Jan PoniatowskiNa zakończenie manifestacji, na wrocławskim Rynku do zgromadzonych przemawiali przedstawiciele reprezentowanych związków. W krótkich wystąpieniach przewijała się myśl, że związki zawodowe są dla solidarnej Europy i ją budują a nie tylko o niej mówią. Tymczasem politycy są solidarni ale tylko wobec siebie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wojtek
  • Wojtek
  • 10.12.2011 23:54

Wrocław to miasto wśurów żyjące z rolowania przyjezdnych na kasie Sam motłoch i oszołomstwo co wierzy w czarną magie i wilkołaki Zabobon jeden wielki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.