Facebook Google+ Twitter

Gdy Smęda śpiewa, słuchają nawet drzewa

Od lat bywamy w Koronowie. Wpadając podczas każdego pobytu nad przepiękny Zalew Koronowski, droga nasza wiedzie do Pieczysk. Można tam odpocząć, a także uczestniczyć w koncertach muzyki klasycznej.

Piękny duet Anna Fabrello i Krzysztof Gasz Foto.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiW Pieczyskach w przepięknej wieczornej scenerii swój popis wirtuozerski dają najlepsi śpiewacy polskich scen muzycznych. W tym roku już po raz siódmy odbywa się spotkanie -"Lato, Pieczyska i śpiew. Ryszard Smęda zaprasza". Tłumnie przybyła publiczność (szacowana nawet na ok. 3-4 tys. na każdym koncercie) świetnie się bawi i bardzo żywiołowo reaguje na wydarzenia sceniczne. Tego rodzaju muzyka podana w najlepszym wykonaniu, pod gwieździstym sklepieniem nieba, dostarcza niepowtarzalnych wrażeń. Stanowi wspaniałą wizytówkę Koronowa.

Nie inaczej też było 7 sierpnia, gdy na plaży głównej w Pieczyskach mieliśmy okazję podziwiać XIV koncert Lata.

Wystąpili: Anna Fabrello - sopran, solistka Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Krzysztof Gasz - tenor, solista Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Magdalena Polkowska - mezzosopran, solistka Opery Nova w Bydgoszczy, Ryszard Smęda - bas, solista Opery Nova w Bydgoszczy i Bogdan Ciesielski (z wnuczką Klaudią)- fortepian.

Tłumy widzów gromadziły już się na godzinę przed koncertem Foto.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiMuzyka i śpiew w wykonaniu artystów przyjmowane były gromkimi brawami, a słuchacze poddali się wspaniałej atmosferze przez nich stworzonej, nucąc szczególnie piękne arie. Mnie za każdym razem porywa Ryszard Smęda i jego Tewje w "Skrzypku na dachu" J. Steina i J. Bocka.
To coś wspaniałego. Opisać się nie da, trzeba zobaczyć i wysłuchać. Koncert prowadzili entuzjastycznie przyjmowani Dominika Matuszak i Ryszard Smęda.

Warto wspomnieć o gospodarzu imprezy Ryszardzie Smędzie, gdyż jest to czołowy od 20 lat solista Opery Nova w Bydgoszczy. Ma w repertuarze ok. 60 partii operowych, operetkowych i musicalowych. Pracował także w teatrach operowych Krakowa i Gdańska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.