Facebook Google+ Twitter

Gdyby babka miała wąsy...

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-10-29 20:02

...dziadek by jej nie chciał. Wygląd jest bardzo istotny w każdej dziedzinie naszego życia. Liczy się pierwsze wrażenie, które jest chwilowe i krótkotrwałe.

pierwsze wrażenie jest bardzo istotne/fot. Sandra WróbelTo, jak ktoś nas oceni na samym początku, wpływa na to, jak będziemy odbierani podczas kolejnych kolejnych etapów znajomości. Zatem czy ładniejsi mają łatwiej?


Sama uroda o niczym nie świadczy, ale na pewno pomaga w wielu kwestiach. Osoby postrzegane jako ładniejsze mają szersze pole działania np. przy zdobywaniu zatrudnienia. Pracodawca mając do wyboru piękną, zgrabną i zadbaną kobietę oraz "pospolitego babona", zapewne wybierze tę pierwszą.

Wszyscy wiemy, że uśmiech i uprzejme zachowanie w połączeniu z wyglądem czynią cuda. – Z jednej strony zgadzam się, że osobom ładniejszym łatwiej nawiązać kontakty (ładny = sympatyczny). Częściej zwracamy uwagę na osoby atrakcyjne, uśmiechnięte, niż na przeciętne czy wręcz brzydkie. Ładnym łatwiej załatwić sprawy w urzędach, wystarczy jeden uśmiech i już ponury urzędnik stara się załatwić wszystko szybko i bez problemów. Ale jest też druga strona medalu: osoba ładna często jest postrzegana jako głupia, co oczywiście nie ma nic wspólnego z prawdą." - pisze monisia na jednym z forów internetowych.

Dla tzw. ludzi sukcesu nie jest tajemnicą, że dobry wygląd to już wielki krok w stronę szczęścia. Liczy się chód, wyraz twarzy, spojrzenie, uśmiech, gesty, postawa i wiele innych czynników. Kto wie, może gdyby szanowni bracia rządzący byli wyżsi i szczuplejsi, nikt nie nazwałby ich kartoflami? Zyskaliby przychylność większej rzeszy ludzi, nie oceniano by ich polityki przez pryzmat wzrostu?

Wizerunek to nie tylko dobra prezencja. Wiemy przecież, że liczy się piękno wewnętrzne, że to "nie szata zdobi człowieka". Wiemy, lecz mimo to w życiu codziennym kierujemy się wyłącznie tym, co widzą nasze oczy. Pierwsze wrażenie często bywa mylące i prowadzi do zbyt szybkiej i często fałszywej opinii o danej osobie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Super Sandra tak trzymaj!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Tak jak Adam-"na zachętę"- Czekam na więcej Twoich tekstów Sandro,pozdrawiam ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja tam daję plusa, na zachętę:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.