Facebook Google+ Twitter

Gdyby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Poznałbym dziewczynę, kupiłbym samochód, zarabiał dużo pieniędzy... Byłbym wielkim, mądrym człowiekiem... Dlaczego w świecie możliwości, gdzie tyle rzeczy mamy na wyciągnięcie ręki, wolimy drapać się nią po głowie, zamiast sięgnąć po swoje?

W życiu stajemy przed różnymi wyzwaniami. Możemy mieć o nich różne mniemanie, jednak zawsze czemuś one służą. Ukończenie szkoły, zdobycie pracy, zrealizowanie kursu... Często zadajemy sobie pytanie - po co? Jaki to ma sens? Czy to w ogóle mi się do czegoś przyda? Zastygając w letargu, zostajemy w tyle... Potem Ci sami ludzie narzekają - "jak to innym się powodzi". Ktoś ma dobrą pracę, samochód - "jest ustawiony".

Prawda jest taka, że to co wypracujemy - jest nasze. I niestety, bez naszej pracy, wysiłku i starań nic nie uzyskamy. Nikt nie zbił fortuny na "bąkach"... Ludzie musieli pracować całe lata, nad dziełem swojego życia i sukcesu - który nie był wolny od trudności i niespodzianek. Pokonując je, wydobyli prawdziwy obraz siebie i możliwości ludzkich, dzięki którym są dziś spokojni o swój byt i przyszłość.

Człowiek nie rodzi się z nadprzyrodzonymi darami, ale i nie przychodzi bez niczego. Każdy z nas ma swoje talenty, pasję i drogę życia, która jest dla niego najlepsza. Nasze zainteresowania przejawiają się od najmłodszych lat. Wtedy też wychodzą na świat pierwsze talenty i zalążki przyszłych wielkich ludzi. Jedni spisują się w sportach drużynowych, inni indywidualnych; powstają ciekawe przejawy młodzieńczej twórczości, ścisłości umysłu lub innej dziedziny, w której się sprawdzamy. Dobrze, jeżeli zostanie to zauważone przez odpowiednie osoby, gorzej, jeżeli stanie się elementem krytyki, docinek i zamiast rozwijane, będzie tym elementem, który należy tłumić... To, co tłumione ,jednak wraca i wybucha z większą siłą - czasem negatywnych emocji i agresji lub ma postać destruktywną dla społeczeństwa i ludzi - to tak jakby Mariusz Pudzianowski był poważnym przestępcom zamiast wspaniałym kulturystą.

Bywa, że nie wychodzi wcale... Zostaje w człowieku niespełnione... Kto wie, ilu wspaniałych ludzi nie zaistniało tylko dlatego, że ich talent został zaprzepaszczony lub nieodkryty... Temu "odkryciu" sprzyjają wszelkiego rodzaju próby sprawdzenia siebie w różnych sytuacjach. Szczególnie teraz, bez wychodzenia w domu, mamy naprawdę szerokie możliwości. Nasz materiał może być w każdej chwili umieszczony w internecie i oceniony. Mogą to być zdjęcia konkursowe, wiersze, filmy - szeroko pojęty wkład własnej pracy. Można też realizować się jako dziennikarz lub speaker radiowy, gdyż nie jest to trudne. Nie tracimy nic, a można znaleźć naprawdę ciekawą pasję i zdobyć cenne doświadczenie, które przydaje się w życiu osobistym i zawodowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.