Facebook Google+ Twitter

Gdyby wybory odbywały się co 2 lata, to czy żylibyśmy jak w raju?

Tuż przed wyborami radni i włodarze starają się szczególnie – remontują, budują, oddają do użytku, uruchamiają, pozytywnie się podsumowują, w każdym wydaniu miejscowej gazety się pokazują...

Nowogard, fragment jezdni ul. Ogrodowej / Fot. Ryszard Jan ZagórskiPodobnie jak w wielu miastach naszego kraju, także w Nowogardzie najlepszym okresem na remonty i renowacje jest czas poprzedzający kampanię wyborczą. Włodarzom przypominają się przed wyborami głównie problemy związane z przemieszczaniem się, czyli jezdniami i chodnikami. Budowa, dróg, a właściwie ich naprawy i modernizacja, są traktowane jako największy priorytet inwestycyjny i powód do dumy. Zawsze tak się składa, że wcześniej na to jakoś nie ma czasu!

Ostatnio w Nowogardzie wyremontowano ul. 700-lecia i ul. Dąbrowszczaków. Mimo że stan ulicy Światowida był katastrofalny od lat, została wyremontowana dopiero teraz. Natomiast jakość dróg, nawet tych stosunkowo niedawno zrobionych, zaczyna niepokoić coraz więcej ludzi, np. jezdnia ul. Ogrodowej o nawierzchni z kostki brukowej stwarza poważne zagrożenie. Ulica 15 Lutego z bardzo nierówną nawierzchnią z połatanego asfaltu i chodnikami ze starych, popękanych i poprzemieszczanych płyt chodnikowych jest następnym przykładem. Trzechel, topole. / Fot. Ryszard Jan Zagórski

Dla sprawnych ludzi korzystanie z tych chodników jest dość uciążliwe, a jak odczuwają to osoby starsze i matki z wózkami - lepiej nie mówić. Bardzo pilne okazało się wykonanie chodników w Żabowie, z wieloma niedociągnięciami utrudniającymi wjazd na posesje, z brakiem parkingu przy cmentarzu - choćby na 2 pojazdy. W Trzechlu ludzie są zdziwieni, dlaczego zrobiono oświetlenie rzadko używanej drogi polnej, prowadzącej do lasu w kierunku wsi Święte, oddano do użytku plac zabaw dla dzieci, a świetlica i „straszące” topole muszą poczekać. Na pocieszenie, słychać głosy: „Dobrze, że są wybory to przynajmniej niektóre drogi są naprawione”.

Problemy do rozwiązania (wybrane spośród wielu)...

Miejsc parkingowych w Nowogardzie jest zbyt mało, zwłaszcza w centrum miasta. Niestety, nie próbowano rozwiązać tego problemu.

Estetyka miasta poprawiała się nie przez ostatnie 4 lata, ale... tuż przed obchodami 700-lecia Nowogardu. Na ulicach nie pojawiły się klomby, a liczba trawników i ukwiecenie miasta także nie poprawiły się. Otoczenie dworca kolejowego uległo przebudowie i powstał tu duży sklep (dlaczego nie np. bliżej osiedla Bema?) – wątpliwa to i mocno dyskutowana wizytówka miasta. Nie stworzono z głównego placu miasta miejsca reprezentacyjnego, które przyciągałoby szczególnym klimatem. Nic też nie zmieniło się w wielu zaułkach, przy zabytkowych murach, które zaniedbane, od lat stanowią wstydliwą stronę miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Zenon Kostkiewicz
 • Zenon Kostkiewicz
 • 08.12.2010 11:11

I jak panie Łukaszu? Jest nowy włodarz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To proste - o chodnikach decyduje gmina. Są wybory to remontują, żeby utrzymać stołek. W mojej miejscowości to się na szczęście nie powiodło radnym. Czy wójtowi się uda, to się okaże w drugiej turze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może jest inaczej? Kampania wyborcza jest zawsze wyczerpująca. Po tym trzeba odsapnąć, przystanąć, zastanowić się co zrobić żeby elektorat zapomniał o obiecankach. Następnie trzeba znowu pomyśleć jak zabłysnąć w następnych wyborach. Od tego myślenia chyba głowy puchną? I stąd ta cykliczność.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Heniek Manicki
 • Heniek Manicki
 • 22.11.2010 12:24

Panie Sierkieju, to nie o to chodzi, a o to żeby pezrez całe 4 lata pracowali burmistrz i jego ekipa jaki rada a nie tylko 2 lata wytężonej pracy po 2 latach takiego sobie pracowania na połowe gwizdka. Przebudzają sie na końcu kadencji!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Norbert Oleksiewicz
 • Norbert Oleksiewicz
 • 19.11.2010 19:45

Wielka prawda. Aż trudno uwierzyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jędrek Borkowski
 • Jędrek Borkowski
 • 18.11.2010 15:01

Wszystko by grało jakby po każdych wyborach wszystko przez 4 lata sie działo jak w ostatnie 1,5 czy 2 lata (4 letniej kadencji) przed wyborami. Dlaczego tyle zmian jest na końcu kadencji? To chyba czyste rachunki przedwyborcze. Eeee...... chyba nic sie nie zmieni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 17.11.2010 19:56

Wspaniała inicjatywa idąca od dołu,ale co na to powie góra,bo z ich punktu widzenia,dwa lata przy władze to za mało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wybory, to kosztowna "zabawa"... miałaby być co 2 lata?
Z kadencji na kadencję w tańcach przedwyborczych widzimy
te same twarze, które identyczne melodie - obietnice śpiewają.
I na ogół, jak piosenki ku gwiazdom ulatują, śladu na ziemi nie pozostawiając. Oby tym razem stało się inaczej; by
obietnice przekute zostały w czyn.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 17.11.2010 16:37

I było by nam cudownie:) Jestem za, 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Gałecki
 • Marek Gałecki
 • 17.11.2010 10:07

Bardzo dobrze to co się dzieje ostatnio, pan to ujął. Wszędzie tylko ;lizusostwo do wyborców w wykonaniu wójtów, burmistrzów. Mało który jest zawsze OK. Wielki plus dla Pana;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.