Facebook Google+ Twitter

"Gdybyś była grzeczna (...) może nie musiałbym cię karać"

Ale ona nie była grzeczna. A on ukarał ją bardzo brutalnie. Co najciekawsze, wszystko stało się w Polsce.

Katarzyna Bonda "Sprawa Niny Frank" / Fot. Iwona GuzińskaNina Frank, to aktorka o pokręconym życiorysie (ofiara). Hubert Meyer to profiler, z Katowic (ten, który szuka sprawcy). Eugeniusz Kula – kierownik posterunku na wsi, gdzieś na wschodzie Polski (pomaga w szukaniu sprawcy). Oprócz tego mnóstwo innych postaci, zawiła fabuła i coś jeszcze. Coś, co sprawia, że tę książkę czyta się niemal jednym tchem z przerwami na siusiu i herbatę. „Sprawa Niny Frank” Katarzyny Bondy to kryminał, ale nie taki, jak inne.

Szczypta erotyzmu, brutalne, krwawe i tajemnicze zabójstwo. Kilku podejrzanych. Ciekawy życiorys zamordowanej, który poznajemy „w przerwach” relacji z toczonego śledztwa. I co najważniejsze, profiler, jedyny w Polsce, który w tym śledztwie bierze udział. Przyglądamy się jego pracy, a przy okazji, wraz z nim brniemy przez jego osobiste problemy ze zrzędliwą żoną. To kryminał, w którym ludzie nie są szczęśliwi, każdy ma jakieś problemy, które tworzą tło powieści. Zakończenie wywołuje mieszane uczucia i całkowicie zbija czytelnika z tropu.

Książka nie jest do końca „oderwana od rzeczywistości”. Mielnik nad Bugiem, w którym toczy się akcja powieści, istnieje. Katarzyna Bonda pisząc swoją debiutancką powieść korzystała z konsultacji z prawdziwym i rzeczywiście jedynym w Polsce profilerem z katowickiej komendy policji. Ponadto przy powstawaniu książki odbyła rozmowy z ludźmi ze świata filmu, specjalistką od sekcji zwłok, a także ze znawczynią znaków runicznych, które mają w kryminale swoje tajemnicze znaczenie. Autorka była też sprawozdawcą sądowym.

Udany, polski debiut. Warto.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

* Frank

Komentarz został ukrytyrozwiń

zwięzła, zachęcajaca do przeczytania "Sprawy Niny Frnk" recenzja

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

bravo;-) za ksiákowá akcjé

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.