Facebook Google+ Twitter

Gdynia: 24 filmy będą walczyć o "Złote Lwy"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-14 19:31

Pokazem filmu "Miasto z morza" rozpoczął się w Gdyni 34. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. O Złote Lwy walczy rekordowa liczba tytułów - w szranki stanęli twórcy 24 obrazów.

"Miasto z morza" to opowieść o miłości i przyjaźni rozgrywająca się na tle wydarzeń związanych z budową Gdyni. Opowieść z gatunku "jak budowano dziki zachód". Najbardziej oczekiwane filmy głównego konkursu to między innymi "Wojna polsko - ruska" Xawerego Żuławskiego, "NN" Feliksa Falka , "Mniejsze zło" Janusza Morgensterna, oraz debiutanckie "Galerianki" Katarzyny Rosłaniec.


Podczas tegorocznej edycji festiwalu - w konkursie głównym, będzie można zobaczyć aż 11 debiutów. Nagrodę za artystyczny dorobek - czyli "Platynowe Lwy" odbiorą Kazimierz Kutz i Jerzy Hoffman.


Dyrektor festiwalu Leszek Kopeć zapowiada, że głównym wydarzeniom imprezy towarzyszyć będą przeglądy tematyczne - między innymi pełnometrażowych filmów dokumentalnych, a także konferencje oraz warsztaty dla scenarzystów czy cykl "in memoriam", ku czci wielkich twórców polskiego kina, którzy odeszli w ostatnim czasie.

Jak co roku wszystkie konkursowe filmy można będzie zobaczyć między innymi w gdyńskim multipleksie. Przygotowano specjalne karnety, dostępne dla zainteresowanych, uprawniające do udziału w pokazach.

Tegoroczny Festiwal Polskich Filmów Fabularnych zawita także do Sopotu. Projekcjom filmowym będą towarzyszyły liczne imprezy i atrakcje - między innymi spotkania z gwiazdami, twórcami i reżyserami, które poprowadzą Grażyna Torbicka i Tomasz Raczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.