Facebook Google+ Twitter

Gdynia. Benedykt XVI w obiektywie

Do końca kwietnia w kościele górnym prowadzonym przez ojców Franciszkanów w Gdyni przy ulicy Ujejskiego 40 można oglądać wystawę zdjęć zatytułowaną "Kraina Benedykta XVI". To jedyna jak dotąd w Polsce wystawa poświęcona papieżowi.

Po raz pierwszy galeria prezentowana była w 2006 roku na dziedzińcu Pałacu Biskupiego w Krakowie. Autorem tej szczególnej wystawy zawierającej ponad 50 fotografii jest krakowski fotografik Leszek Sosnowski. Zdjęcia dokumentują drogę obecnego papieża od momentu narodzin, aż do posługi jako Ojca Świętego. Wiele fotografii ma charakter archiwalny i unikalny. Zwiedzający w Polsce po raz pierwszy mają okazję poznać całe życie Josepha Ratzingera udokumentowane w taki sposób.

Dodatkowo jest to doskonała okazja, by obejrzeć na zdjęciach miejsca, krajobrazy ściśle związane z życiem i działalnością Benedykta XVI. Fotografie uzupełnia tekstowe kalendarium życia papieża. Warto zaznaczyć, że wszystkie podpisy pod zdjęciami, a także krótka historia życia Josepha Ratzingera są prezentowane w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.

Dla nieusatysfakcjonowanych liczbą prezentowanych zdjęć przygotowany został specjalny album będący poszerzoną wersją galerii. Zawiera on ponad 160 zdjęć.

Fotografie można oglądać do 30 kwietnia od 17 do 19. Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.