Facebook Google+ Twitter

Gdynia. Biblioteka przyjazna dla młodego człowieka

Od stycznia, w ramach przedsięwzięć skierowanych do najmłodszych, gdyńska biblioteka prowadzi specjalną stronę internetową, przeznaczoną dla dzieci.

Strona jest poddziałem głównej witryny Biblioteki. - Opracowywałam ją sama, korzystając ze zwykłego programu do tworzenia stron internetowych - opowiada Violetta Trela kustosz gdyńskiej biblioteki, pracująca w Dziale Instrukcyjno- Metodycznym. - Pomysł pojawił się nagle. Pracując w takiej instytucji, mając skończone podyplomowe studia informatyczne postanowiłam zaryzykować- śmieje się. Na razie strona pojawiła się w wersji testowej.

Najmłodsi mogą na niej szukać wszelkich informacji związane z książkami oraz z ofertą 20 filii bibliotek kierowaną właśnie do nich. Witryna podzielona jest na kilka tematycznych sekcji. Można w nich odnaleźć nie tylko opisy pozycji książkowych. - Mając na uwadze stały rozwój multimedialnych form nauki i rozrywki pokazujemy, że jesteśmy na nie otwarci - mówi pani Violetta.

Przedstawiane są propozycje innych form aktywności dla najmłodszych niż tylko czytanie. Oferta poszczególnych filii obejmuje zajęcia komputerowe oraz mini przedstawienia teatralne, w których występują dzieci. - Biblioteki w innych miastach przypisują sobie zasługi w podejmowaniu takich działań tymczasem my skutecznie w ten sposób współpracujemy z dzieciakami już od kilku lat - opowiada pani Violetta. Dodatkowo na stronie, choć w ubogiej formie przedstawiane są dla rodziców książki pomocne w wychowaniu dzieci.

Nauczyciele mogą dowiedzieć się o ofercie kierowanej do szkół w zakresie zajęć z teatru, nauki korzystania z zasobów bibliotek czy mądrego korzystania z internetu. – Ważnym działem, który liczę, iż będzie się rozwijał to ulubione książki prezentowane przez najmłodszych. Mam nadzieję, że z czasem rozwinie się to w formę pewnego dialogu, forum, być może wymiany opinii pomiędzy czytelnikami - mówi Trela. - Mogę też powiedzieć, że już niedługo na stronie i w ofercie poszczególnych filii pojawią się coraz popularniejsze audio-booki i e-booki.

Już niedługo strona, dzięki profesjonalnym informatykom, ma zyskać nowe oblicze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.